Diskuse k článku

Zaorálek: Musíme vytvořit podmínky, aby se ČSSD mohla scelit

O tom, že se hlavní tváří sociálních demokratů stane namísto Bohuslava Sobotky Lubomír Zaorálek, se v ČSSD hovořilo od přelomu roku. Trvalo ale několik měsíců, než se to stalo. „Věděl jsem, že uděláme-li nějakou změnu, bude to po dohodě se Sobotkou,“ vysvětluje v rozhovoru Zaorálek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 28.6.2017 10:39

ČSSD by zachránilo od totálního pádu

jen, když se bude naprosto distancovat od t.zv. "moderní levice" reprezentované v EU Macronem a Schulzem, u nás Dientsbierem a salonními levičáky pražské kavárny (jak se jim zlidověle říká) To jest přestat podporovat naprostou většinu lidskoprávních a "proevropských"" neziskovek, přestat zvýhodňovat ty, kdo programově žijí jen z podpor státu a začít podporovat ty, kdo od státu nic nechtějí, jen klid na práci- zaměstnance, řemeslníky a malé podnikatele. A co je pro občany dnes opravdu primární: Neustoupit tlaku Bruselu a Merkelové s Macronem ve věci uprchlíků. I za cenu sankcí, či omezení korupčních dotací!

P. Pruner 26.6.2017 20:32

pozdě

Ke scelení ČSSD byla ideální příležitost při sestavování kandidátek. Praxe už pod vedením pana Zaorálka je taková, že tam jsou zástupci Sobotkova křídla ve straně a řada populárních osobností byla vytěsněna anebo to vzdala jak např. v JČ kraji. To scelování je prostě takové soudružské. Někteří členové a potenciální voliči to jistě "ocení"....

J. Chaloupka 26.6.2017 17:11

Dvacet let čekal, aby se stal ministrem. Teď dokonce

šéfuje. Je mi ho líto, na tak krátkou dobu.

Obrtel Michal 26.6.2017 14:56

Nemoderní strana

ČSSD má smůlu, že v ní v nedávné době částečně vyhrává, nazvu ho stalinstické nebo štěchovo nebo prozemanovo křídlo. Je to směs starších socialistů silně prolevicových a proruských. Nová přítažlivá ČSSD prohrála. Zastupovali ji Dienstbier, Pospíšil aj. Starosocialisti vyhráli a mnuli si ruce, Mládek, Štěch, nebo člověk s nejvyšším IQ ve straně Chovanec, který udělal práva v Plzni za pár měsíců. Ten člověk, který přikryl mafiány z ČSSD policejní reformou a který rozpustil nejlépe pracující policejní útvar. Mnuli si ruce, že vyhráli a ani si nevšimli, že vlastně prohráli. Pokud nepustí před sebe novátory s přítažlivou politikou pro mladé, dopadnou pravděpodobně jako končící strana tak, že se to vyřeší biologicky. Pane Štěchu Mládku Chovanče a podobní. Vašim vítězstvím ve straně ČSSD prohrála.

J. Kopis 26.6.2017 15:43

Re: Nemoderní strana

Bohužel, ale Dientsbier a jeho neobolševická junta je právě jednou z příčin propadu preferencí a ukončení činnosti mnoha členů a dlouholetých podporovatelů! Nebo vám připadá normální prosazovat volební právo v ČR pro cizince?

J. Tínek 27.6.2017 8:22

Re: Nemoderní strana

Mno, já tedy v ČSSD žádnou proruskou generaci nevidím.Já tam vidím některé spíše jako kariéristy a korytáře.....A jestli fandíte Dienstbierovi.....nebo Pospíšilovi z TOPky... Hlavně jste neopomněl tam vsunout slovo ...prozemanovo....

L. Kašparová 3.7.2017 10:50

Re: Nemoderní strana

proruští socani? To si děláte bžundu, že? A e Dienstbier jde do pozadí? No, možná to bude tím, že většinu plebsu, tradičních to voličů socanských, opravdu netankují prána transgender osob, spíš by uvítali slušnější pracovní podmínky včetně platů.

J. Kopis 26.6.2017 14:47

V ČSSD si doposud nepřiznali příčinu jejich debaklu.

Je to stále dokola marnost, nad marnost! Už se o tom tolikrát za poslední léta psalo a diskutovalo, kolik buněk ČSSD kvůli tomu ukončilo činnost, protože nesouhlasilo s neobolševickým bruselským směřováním strany a stále nic! V tomto nepomůže ani zvyšování platů ani sliby. Přestaňte se v ČSSD řídit podle toho, co kdákají nablblé neziskovky, vraťte se do reálu a poslouchejte co říkají vaši potencionální voliči, pak možná budete mít šanci. V tuto chvíli jsou peníze na volební kampaň vyloženě vyhozené oknem, i kdybyste angažovali psa Filipsa!

S. Cerman 26.6.2017 10:29

Volit ČSSD je sebevražedné

To jak ČSSD vyřešila problém poklesu preferencí jasně říká jakou stranou ČSSD je a co od ní můžeme čekat. ČSSD je nerozhodná strana, která se bojí řešit vážné problémy efektivně , aby nebyla nařknuta z nedemokratičnosti. ČSSD nemá lídra ochotného vzít na sebe zodpovědnost. Volit ČSSD je sebevražedné. ČSSD bude problémy lidí řešit tak neefektivně jako třeba EU migraci. Pane Zaorálku je mi Vás i ČSSD velmi líto.