Diskuse k článku

Zákon o střetu zájmů: Obecný, nebo individuální předpis?

„Nevím, zda se má střet zájmů testovat, jak dopadne v praxi. Je si ale třeba uvědomit, že předseda vlády může člověka se střetem zájmů už dnes nenavrhnout a prezident ho nemusí jmenovat,“ říká v rozhovoru Jan Kysela, expert na ústavní právo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Nowák

Co že tak honem najednou?

např. Mynář běhá po hradě bez bezpečnostní prověrky a nikdo to neřeší.

Totalitní praktiky dvojího metru = politický proces na zakázku.

0/0
13.4.2016 15:36

Političtí milionáři "podnikaví"

Průšvih - slušně řečeno - je v tom, že všichni "malí" vinaři - větší advokáti - mnozí lékaři se soukromou praxí, "profesionální" politici nepoužitelní v jakémkoli oboru atd., chtějí za dobu své politické kariéry dosáhnout příjmů miliardáře a to pochopitelně nezdaněných. Případně po skončení politické "dráhy" zneužít svých vědomostí a kontaktů k dalšímu okrádání státu s dluhem kolem 1,5 bilionu Kč, a opět z nepřiznanými a tedy nezdaněnými příjmy. Takže mě osobně je milejší miliardář s doložitelnými a zdaněnými příjmy, který snad opravdu chce, aby jeho rodina mohla žít v tomto státě s jakž takž fungující ekonomikou, zákonem a státní mocí a ne stát ve frontě, zda otevřou či neotevřou bankomat, trnout hrůzou zda si jeho, firmu či rodinu vyhlídne mafie typu: Berdych, Berka, H systém a další. Nota bene že v kapitalismu nesmí být ve vládě kapitalisté...?

0/0
30.3.2016 8:38
Foto

Zastupitel Mč

Dodržovat pravidla lze jen ta, - která jsou přijata a platí

Je jasné, že ke střetům zájmů dochází mnohem častěji při rozhodování v orgánech samospráv obcí, či územně správních celků. Na ty však není vidět tolik jako na vládní funkcionáře. Ovšem, všeobecné řešení střetů zájmů by pro samosprávy mělo alespoň nastavit pravidla pro jejich posuzování. To se však neděje, - není divu, není vůle. V současné době se sice zastupitelé přihlásí ke střetu zájmů - ale už nikdo tato střety nezkoumá a zastupitelé o záležitostech ( v nichž své střety zájmů přiznali) vesele bez omezení rozhodují, hlasují. O obecných pravidlech v textu článku píše velmi inspirativně pan Dr. Vedral. Uvidíme zda zbytečně?

0/0
29.3.2016 17:06