Zakladatel Facebooku daruje miliardy

Mark Zuckerberg podpoří charitativní akci Warrena Buffetta a Billa Gatese.

Petr Matějček 10.12.2010

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se připojil k charitativní akci The Giving Pledge. foto: © ReutersČeská pozice

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se připojil k charitativní akci The Giving Pledge.

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se přidal k charitativní akci The Giving Pledge, kterou zahájili miliardáři Warren Buffett a Bill Gates. Vlastním podpisem se Zuckerberg zavázal, že většinu svého bohatství jednou odevzdá charitě. Zuckerbergův majetek se odhaduje na sedm miliard dolarů.

Seznam superbohatých darců tím narostl na 57 jmen. Mezi miliardáře, kteří výzvu zakladatele softwarové společnosti Microsoft Billa Gatese a finančníka Warrena Buffetta vyslyšeli, patří například režisér Georg Lucas, spoluzakladatel společnosti AOL Steve Case či  spoluzakladatel Facebooku Dustin Moskovitz.

Darovat bude i newyorský starosta Michael Bloomberg. „Pokud chcete udělat něco pro své děti a ukázat jim, jak moc je milujete, nejlepší věcí je podporovat organizace, jež vytvoří lepší svět pro ně i pro jejich děti. Tím, že dáváme, inspirujeme další, aby také dávali, ať už své peníze či čas," uvedl Bloomberg. Kritici si stěžují, že si boháči chtějí pouze vylepšit image, a navíc vůbec není jasné, kdy a kam peníze pošlou.