Zahraje Bendl v ODS roli „nakuřovače“?

ODS postrádá chlapíka pro drsnou mediální práci, který si to vtipně, byť ne vždy korektně, dokáže rozdat s podobně naloženými protivníky.

Najde nový ministr zemědělství odvahu zaplnit mezeru ve stranickém komunikačním systému? foto: © IsifaČeská pozice

Najde nový ministr zemědělství odvahu zaplnit mezeru ve stranickém komunikačním systému?

Mistrem řemesla byl Miroslav Macek, vzdělaný a charismatický politik, který však měl odvahu i k tomu, aby Ratha veřejně pohlavkoval

Překvapivý comeback Petra Bendla může mít – kromě posílení Nečasova křídla v ODS – i další rozměr. Ve straně už není nikdo, kdo by sehrál velice důležitou roli vůči koaličním partnerům a zejména opozici. Roli provokatéra, „velké huby“, který si to vtipně, tvrdě a politicky ne vždy korektně dokáže rozdat s podobně naloženými protivníky. Například s Davidem Rathem, Lubomírem Zaorálkem či Miroslavem Kalouskem. Otevřít nějaký problém stylem, který si Petr Nečas z pozice premiéra České republiky dovolit nemůže.

ODS takzvaného nakuřovače, prostě chlapa pro drsnou mediální práci, mívala, mistrem tohoto řemesla byl Miroslav Macek, vzdělaný a charismatický politik, který však měl odvahu i k tomu, aby Ratha veřejně pohlavkoval.

Uměl i Mirek Topolánek, jenže rychleji mluvil, než myslel. Většina členů ODS z něj však měla pocit, že se pro stranu bije všemi zbraněmi a že na nevybíravé útoky dokáže stejně razantně reagovat. O něco takového se pokoušel sem tam i Pavel Bém, Vlastimil Tlustý, Tomáš Julínek, Petr Tluchoř, senátor Jaroslav Kubera, Pavel Drobil či Alexandr Vondra. Jenže někteří z nich na to neměli a poslední dva si to kvůli svým aférám dnes jednoduše dovolit nemohou.

Bendl žádnou aféru typu ProMoPro za sebou a doufejme, že ani ani před sebou, nemá, tudíž na takovou roli by se hodil. A může k tomu mít předpoklady, protože právě jeho předvolební bitvy s Davidem Rathem mu přinesly nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů ODS ve středních Čechách.

Nelze samozřejmě očekávat, že se tak začne chovat den poté, co nastoupí na ministerstvo zemědělství, ale ani před kongresem ODS. Každopádně by se však Nečasovi takový partner hodil. Uvidíme, zda Bendl najde odvahu tuto mezeru ve stranickém komunikačním systému zaplnit. Ke zvýšení viditelnosti a popularity by mu taková pozice jistě pomohla.

Počet příspěvků: 3, poslední 13.10.2011 09:39 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.