Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 9.10.2016 11:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
úsměvné

V Praze hluk přesahující 70dB(A) ohrožuje stovky tisíc lidí a nikdo to neřeší. Na venkově, kde je slyšet zpěv ptáků u dálnice, si stěžují, když se opravuje za kopcem. Dtto s emisemi. Překračování zákonných limitů v Praze o několik set procent je standard, ohýbání výsledků měření, přesun měřících stanic do klidných částí města je další trik úředníků. Nikoho nezajímá, že v Praze jsou i tzv. rakovinové domy u hlavních ulic, kde lidé mřou jak mouchy.

ASchizofrenní není český národ.

Tedy, pokud se zde o nějakém "národu" dá hovořit, ale čeští politici obecně, počínaje již prezidentem Benešem, až po dnešního premiéra Sobotku. Jde spíše o to, že politici nehájí zájmy většiny občanů a navíc, oni ani nemají zájem se tuto občanskou vůli pokusit zjistit. Hájí zájmy svých politických stran, z nichž ty největší, které jsou představovány jejich členy a voliči jsou vždy nepatrným zlomkem vzhledem k občanům všem. A opět jsme u té, mnou stále omílané zásadní chyby politického systému, vycházející z volné soutěže politických stran a z jejich povolební moci nad vždy většinou občanů. To není demokracie, vážení. To je typická diktatura menšiny. To je systém, ve kterém jakákoliv menšina představovaná čímkoliv, od politických stran počínaje a všelijakými t.zv. neziskovými organizacemi konče,může diktovat různými způsoby většině svou vůli. Většina se tomu v tomto systému nemůže bránit, protože k tomu nemá v rukou žádný účinný nástroj. Volby podle zásad poměrného zastoupení tímto nástrojem nejs

Zřejmě

Zřejmě

samozřejmě ani slovo o R-43, Brno--Svitavy od r.1940 značně rozestavěné firmou Lanna--- a ani jedno slůvko o neexistující silnice z Brna do Čes.Budějovic, kde se jezdí po cestách Marie-Terezie z roku 1750 !!!!!

Kde vezme dělníky?? Vždyť dnes si Ťok platí 70.000 úředníků, ale jen 18 dělníků !!!

Dožijeme se my i naše děti dálnic?

Jedna věc by mne zajímala. Jak je možné, že v jiných zemích se procuje na silnicích v noci či o víkendech a jde to. U nás nejde nic. Tímto tepem výstavby budeme mít dálnice za 200 let.

Re: Dožijeme se my i naše děti dálnic?

v těchto zemích mají jakž--takž pořádek a ne český bordýlek

Re: Dožijeme se my i naše děti dálnic?

Opět jsme u toho systému. U nás nejde nci proto, že volební systém vynáší k moci povětšinou diletanty, jinak v běžném životě nepoužitelné a nebo kariéristy, kteří se politikou snaží dostat k majetku, jehož by v občanském životě nikdy nedosáhli. Příkladů je velmi mnoho panem Kalouskem počínaje přes premiéra Sobotku až k panu Bendovi, jejichž jedinou "předností" je absolutní loajalita ke své politické straně. Máme-li ve vedení státu takové obecné neumětely, není se čemu divit, když nic nefunguje.