Zadlužení absolventi právnických fakult v USA zavětřili příležitost

Právní služby ovládl nový trend: Outsourcing už nepřináší práci do zemí třetího světa, ale na americký „venkov“.

Americký právní trh, který se jen obtížně škrábe z hlubin, do nichž ho uvrhla finanční krize, možná objevil slibnou niku. Jak informoval deník The New York Times, jde o outsourcování právních služeb, vůči němuž si američtí právníci v uplynulých letech vypěstovali silnou averzi. To, za co dříve mohli sami klientům účtovat přemrštěné částky, za ně totiž najednou za zlomek ceny začali dělat právníci především z Indie.

Jenže doba zase o něco pokročila a to samé odvětví, které před časem pracovní místa právníků z trhu odčerpávalo, je najednou zase přidává. Velké firmy v oboru totiž zakládají svá střediska v USA. A to hlavně v chudších oblastech, jako jsou státy Západní Virginie nebo Severní Dakota. Ne vše se totiž při outsourcování dá dělat z Indie či Afriky, mimo jiné kvůli časovému posunu.

Pro americké právníky není kariéra „outsourcujícího experta“ nic mimořádně povznášejícího. Jak ale podotýká NYT, ne každému se podaří sehnat prestižní angažmá v některé z velkých právních firem. Proto jsou nová místa pro zadlužené absolventy univerzit určitě lepší nežli nic.