Začaly čistky v městských společnostech: Pražská TOP 09 vyřazuje „staré kádry“

Občanští demokraté David Vodrážka a Josef Nosek přišli o funkce v dozorčí radě dopravního podniku. Ostatní členové ODS však zůstali.

Ondřej Koutník 24.5.2013
David Vodrážka (ODS) již není členem dozorčí rady pražského dopravního podniku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Vodrážka (ODS) již není členem dozorčí rady pražského dopravního podniku. | foto: (c)ČESKÁ POZICEČeská pozice
David Vodrážka (ODS) již není členem dozorčí rady pražského dopravního podniku.

Jen co se pražská TOP 09 ve čtvrtek postarala o odvolání Bohuslava Svobody z postu pražského primátora, začala týž den operovat i v kontrolních orgánech městských společností. Tou první je pražský dopravní podnik, z jehož dozorčí rady radní za TOP 09 (městská rada je akcionářem podniku) odvolala dva politiky ODS: Davida Vodrážku a bývalého radního pro dopravu Josefa Noska. První na změnu upozornila ČTK. ČESKÉ POZICI to dnes potvrdil člen dozorčí rady podniku Marek Doležal (TOP 09).

Podle Doležala jde v případě Vodrážky o jakousi dohodu, Nosek pak byl „vystřelen“ z dozorčí rady kvůli neuspokojivé činnosti, když byl ještě radním; do jeho gesce dopravní podnik spadal. V dozorčí radě naopak zůstali jiní zastupitelé za ODS – Marie Kousalíková, Andrea Vlásenková a kupodivu i Pavel Hurda. Zdroje ČESKÉ POZICE z vedení pražské ODS říkají, že jde o pokus štípnout zastupitelský klub občanských demokratů a s jeho částí se ještě pokusit domluvit na koalici.

Takovou interpretaci odmítá náměstek primátora Pavel Richter za TOP 09: „Má to taktické důvody, které nesouvisejí s politikou, ale spíše se zachováním většiny proti členům dozorčí rady za zaměstnance,“ napsal ČESKÉ POZICI. Podle Richtera budou následovat takové výměny i v jiných městských společnostech – nepůjde však o plošné vyřazování politiků ODS, ale jen „selektivní“. Podle zastupujícího primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) nyní půjde o „staré kádry, na které Svoboda už neměl sílu“.

Počet příspěvků: 1, poslední 25.5.2013 05:49 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.