Diskuse k článku

Z hlediska předávání znalostí náš vzdělávací systém nefunguje dobře

„Pro český vzdělávací systém je zásadní předávat informace a fakta. To bylo historicky vnímáno jako vzdělání: přístup k informacím. Ten se zejména v poslední době velmi otevřel, navzdory tomu se této představy pořád držíme, říká v rozhovoru výkonný ředitel agentury JK Education Ondřej Kania.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 20.12.2020 14:18

Docela by mne zajímalo, kde pán vzal, že ve škole se "jede s těmi silnějšími" a slabí se nechávají odpadnout. Vzpomínám si, jak strašne jsem se ve škole nudila, protože vyjma cizích jazyků mi nikdo neřekl nic nového, všechno už jsem znala z knížek. Ale učitelé vykládali všechno pořád dokolečka čtyřkařům (mimochodem, dostávala jsem i pětky, a to za čtení pod lavicí, takže jsem se též zařadila do podprůměru).

F. Kusák 18.12.2020 11:04

Víte, já bych si přál, aby do škol, tedy jako kantoři a kantorky chodilo, co nejvíce osobností, který nad tím, co učí mají obrovský nadhled. Když někomu sdělíte, že jedna a jedna jsou dvě, musíte to mít setsakramentsky promyšlené, i se všemi záludnostmi, které toto "banální" tvrzení osahuje. A pak umět to podat, studenty zaujmout. Kantor, který to umí, vám zanechá vryp v mozku na celý život. A takových je zoufale málo. Abyste mohli učit třeba matematiku nebo fyziku, musíte naučit děti ty obory milovat nebo alespoň vytvořit v nich zájem. Kdo necítí určitou mystiku v těchto oborech a vidí v nich jen tupé a nic neříkající formule, tak se matematiku nikdy nenaučí. A to je obrovská škoda pro život i naší civilizaci.

M. Vápeník 17.12.2020 9:21

O tomto člověku občas slýchám. Respekt.