Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 22.5.2016 22:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Janeček umí hlavně okrádat jiné lidi

Tento Janeček byl a je úspěšný hlavně že umí okrádat jiné lidi jako v black jacku nebo při prodávání derivátů. Měl by především přestat se vnucovat do politiky a blábolit své politické nesmysly.

Enron byl také "tvůrce trhu"

Janeček nikdy nedokázal (nebo nechtěl) jednoduše vysvětlit, kde jeho firma vytváří hodnoty. Nikdy nevysvětlil, co je tzv. underlying deal. Vždy (komunikovali jsme i přímo) nakonec uzavřel tím, že je "tvůrce trhu". Protože to jinak nevysvětlil, rozumím tomu tak, že trh vymýšlí, neboli jde o trh fiktivní, nepodložený zbožovými transakcemi. Vždycky mne učili, že takto často začíná bankovní podvod.

Burza má svůj smysl, když si farmář teď kupuje na příští rok sadbové nebo krmné obilí, které se teprve roste nebo prodává vlnu, kterou teprve bude stříhat. Současná burza představuje spíše kšefty šíbrů, kteří v životě neviděli ovci. V lepším případě...

Re: Enron byl také "tvůrce trhu"

má servery na burzách

Minusový hlas.

Ekonomové by měli držet ústa a kát se! Finanční trhy opěvované panem Janečkem jsou jen bublina vykazující více než desetinásobný objem financí, za které by se dala skoupit roční produkce celé planety Země! Do té bubliny cpou přes "penzijní" fondy drobní střádalové každou uškudlenou korunku "na stáří"?!

Ekonomie selhala v okamžiku, kdy převzala řízení celé společnosti (stát jako firma, Babiš 2014). Důvod systémového selhání ekonomie se nachází na samém počátku jejího rozvoje. Vystihl to ve své studii „Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot“ Profesor L. Mlčoch, když napsal, že ekonomie se na počátku svého vývoje odtrhla od rodiny. Ekonomové vědí vše o penězích. Ekonomové na druhé straně nevědí nic o dítěti a ekonomice rodin, dokonce ani o financování systémů sociálního státu, důchodovém a zdravotním! Chcete důkaz? Tady je: A. Babiš v rozhovoru pro Lidové noviny dne 14. 5. 2014, řekl, cituji: „Stát nelze řídit jako firmu, tedy rozhodně ne v koaliční vládě. Akceptovali jsme zr

Re: Minusový hlas.

Akceptovali jsme snížení DPH pro léky - taky asi blbě. Zrušení druhého pilíře – možná taky blbě". Závěr: Ministr financí, ekonom A. Babiš neví nic o 2/3 státního rozpočtu. Proto má ekonom Babiš ve státním rozpočtu tři genocidní položky v úhrnné hodnotě 100 miliard korun!

agent

existuje důvodné podezření, že Karel Janeček nejedná sám za sebe, ale pouze vykonává roli, kterou mu někdo přisoudil. Jeho neobvykle úzké vazby na americkou ambasádu dávají tušit, že tento člověk možná pracuje pro tajné služby Spojených států a že celá jeho mediální pověst je jen jednou velkou legendou k zastření tohoto skutečného poslání.

génius nebo hochštapler?

Neumím posoudit, ale pochybuji, že firma "jednoho člověka" bude vydělávat reálné miliardy v globálním byznysu bez povšimnutí finančních žraloků. Tak by mne zajímalo, kdo zatím vším stojí. Pravdu se nejspíš nedozvíme, ani já ani vy ostatní. Budoucnost nejspíš napoví. Chování floutka vizionáře na mne zrovna moc veliký dojem nedělá, za kámoše bych si ho nevybral.

PS jeden nonsens jsem přeci jenom objevil. Tak miliardář Babiš nabízel miliardáři Janečkovi, že bude financovat jeho stranu. To je jako nosit dříví do lesa.

Vůbec politika je nyní v rukách zajímavých mladíků jako je Karel Janeček, Jakub Janda, profesor Putna a dalších jim nepodobným.

Re: génius nebo hochštapler?

Znám ho osobně a můžu říct , že je na straně banksterů!

Re: génius nebo hochštapler?

Nepředpokládám, že by si jako geniální matematik pod sebou uřízl větvičku.

Re: génius nebo hochštapler?

on není v první řadě geniální matematik, ale miliardář a agent

Re: génius nebo hochštapler?

Janeček v hledáčku finančních žraloků je, neb je jedním z nich. Nejde o to, kolik má sám peněz, ale jak koloběh peněz ovlivňuje. A že svými matematickými modely změnil systém obchodování burz stejně jako kdysi Sörös změnil chování centrálních bank, když dokázal sám napadnout libru, je zřejmé.

Osobně doufám, že náš život nebudou v budoucnosti řídit matematikové!

Re: génius nebo hochštapler?

Jsem jen laik, proto mne zajímá na Vašem příspěvku jestli jste se s jeho modelem setkal přímo, nebo jde o informace z doslechu. V prvém případě mne tak trochu jímá z Vašeho vyjádření tak trochu hrůza.

Hodně veselý člověk

Kdo by nechtěl, aby mu pečení holubi nelítali do huby?

pochybuji

Dokud se bude dařit mazaným lidem, tak jako Janečkovi, bezpracně nesmírně bohatnout, tak nutně budou

existovat lidé, kteří budou velmi chudnout.

Příznačné je, že lidé Janečkova typu se prezentují jako samozvaní morální vůdci.

PS: o jeho podnikatelských schopnostech nepochybuji, jenom o morálním kreditu

Nevýhoda D21

D21 se v politice nemůže prosadit >právě proto<, že je dobrá. Její sofistikovanost je ale slabinou, která znemožňuje ji prosadit. Ale prosadit ji lze postupným pákovým efektem.

Re: Nevýhoda D21

Dobrý marketing a mediální masáž dělají divy.

Re: Nevýhoda D21

Jakmile pustíte do hlasování algoritmy bez možnosti fyzické kontroly, pustíte tam i všechny možné šizunky a on už se výsledek dostaví