Z Bátorova facebookového deníčku: o štátskriplovi, havlopitomoidovi a culíkách

Pokud přistoupíme na úzus, že veřejné vyjádření na facebookovské stránce je popudem k vládní roztržce, buďme důslední.

Ladislav Bátora, kandidát Národní strany, se stal Dobešovým personálním ředitelem. V posledních dnech se dění kolem něj očividně zintentivnilo. TOP 09 volá po jeho hlavě. foto: © ČESKÁPOZICEČeská pozice

Ladislav Bátora, kandidát Národní strany, se stal Dobešovým personálním ředitelem. V posledních dnech se dění kolem něj očividně zintentivnilo. TOP 09 volá po jeho hlavě.

Děsivá věta „Chudáček starej... To se mu to bezostyšně prská“ určená ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi se objevila na titulní straně deníku Právo. Autorem větičky, jak by řekl prezident Václav Klaus, je právě jeho chráněnec Ladislav Bátora, personální šéf ministra školství Josefa Dobeše (VV). Pár hodin nato už tato urážka vedla k divokému ději na zasedání vlády, když z ní demonstrativně odešli ministři za TOP 09.

Své na Bátorově FB slízli i fešnej lišák Ondřej Liška, štátskripl Mitrofanov či Ben Kuras se svými lejnyČESKÁ POZICE proto zmapovala i další pozoruhodné Bátorovy výroky na Facebooku, které se dnes (dle stejné logiky) staly veřejným postojem státního úředníka k mediální panice kolem jeho osoby. Ozvat by se nyní mohli uražení novináři, poslanci i politici: trefeni byli „fešnej mladej lišák“ Ondřej Liška, „proletářská internacionalistka“ Vladimíra Dvořáková, dále „pražskej intoš a štátskripl“ Alexandr Mitrofanov, Benjamin Kuras s lejny nebo „havlopitomoid” režisér Miloš Horanský.

„Pokud ministr Dobeš poskytuje politické krytí státnímu úředníkovi, který sprostě uráží prvního místopředsedu vlády a vrcholného představitele koaliční strany, nebudeme si hrát na to, že jsme kolegové a opouštíme místnost zasedání vlády do té doby, než pan ministr Dobeš adekvátně zareaguje,“ řekl k nepřijatelnému jednání ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Adekvátní reakcí je míněn vyhazov Bátory, či odstoupení Dobeše.

„Považuji výroky pana Bátory za neakceptovatelné a za jistý projev buranství, když poukazuje na něčí vyšší věk. Očekávám a jsem překvapen, že se tak ještě nestalo, veřejnou omluvu ministra školství Dobeše ministru zahraničí a jasné distancování se od Bátorových výroků. Já bych jej – být na Dobešově místě – ihned odvolal,“ uvedl premiér Petr Nečas (ODS) na polední tiskové konferenci.

Peake: Atak na dělnou atmosféru!

Vicepremiérka Karolina Peake (VV) odchod „topáků“, kteří v posledních dvou týdnech postupně zvýšili razanci vůči Dobešovi, kritizovala. „Ministru Kalouskovi se asi zdá, že v koalici už je příliš dlouho klid a nebezpečně dělná atmosféra,“ sdělila Peake, dle níž by ale byla na místě Bátorova omluva ministru Schwarzenbergovi.

Nicméně ČESKÁ POZICE se ptá, proč podobné reakce vládních partnerů nenastaly i v dalších flagrantních případech, o nichž dlouhodobě informujeme; a to nejen na školství. Jak to, že ministři nestávkovali v případě zpráv o nemravných Dobešových odměnách pro své blízké? Jak to, že se nebouchalo do stolu v případě problémů s evropskými fondy? Jak to, že se nesvolávaly brífinky kolem dofinancování superlaseru ELI za 100 milionů korun?

Pokud přistoupíme na úzus, že veřejné vyjádření kohokoliv na vlastní facebookovské stránce je popudem k přerušení vládního zasedání a nové vládní krizi (sic!), měli bychom být důslední. Každopádně je to pozitivní posun. Kalouskem nastavený metr „netolerovatelného chování“ je potřeba uplatňovat kontinuálně, precizně a na všechny. Těšme se, hlídejme jej! A než si všichni politici raději prolustrují a promažou své facebookové komentáře, vybíráme preventivně z Bátorova „skandálního“ facebooku pozoruhodné a potenciálně „třaskavé“ výroky, jimiž zásobuje svých 1367 přátel (Bátorovy příspěvky jsou k dispozici jen pro ně) a jež by mohly spustit další politickou aféru.

Výběr z Bátorových komentářů na Facebooku:

9. srpna, 10:15
Na působení Bátory na školství má sám Schwarzenberg jasný názor: „Hodí se tam s odpuštěním jako pazdeří k jisté části těla.“ Chudáček starej... To se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho přinejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj...

9. srpna, 6:23
A novinové titulky pod palcem nemám. Natož inteligenci novinářů.

8. srpna, 18:01
Zrušena byla i akce Dirty disco, která byla uvedena takto: ,Držte si své diskokoule – pofrčíme z disko-kopce! ... Nablýskejte si prdelky a přijďte 12. srpna na pořádnou party.

3. srpna, 22:33
Naše Lucka trávu nehulí. [Kouřila] takovou prazvláštní podlouhlou studenou věcičku. Na první pohled to vypadalo jako udělátko, ale nebylo to udělátko.

28. července, 19:03
Dokonce OBA moji rodičové pocházejí po předcích z Uher. A jsem tomu často a moc rád. A když se tak probírám články z bátoriády, tak někdy i více než moc. Jakkoli mě to netěší, protože vlast mám jen jednu.

18. července, 9:42, 10:06 a 12:23
No jo, tak teď už to chápu. Proč po mně pí [politoložka Vladimíra] Dvořáková tak vystartovala. Vlast a národ holt nebyly a nejsou proletářské internacionalistce po chuti... ŽE TÝ NESTOUDNICI NEBYLO ASPOŇ TROŠKU HANBA, KDYŽ MĚ NAPADLA! ... Inu... Zlodějka volá: „Chyťte ty poctivce!“ ... Kdyby to nebylo tak smutný a kdyby se mě to tak osobně nedotýkalo, bylo by to až skoro k smíchu. ... Třeba je to tím, že médiamagnáti dostali včas informaci (pokyn?), že to neudělala z kariérních či jinak zištných důvodů. Navíc byla férově ČLENKOU zločinecké organizace. Kdežto já... :-)

18. července, 18:48
Hm... Asi ho měli [extrémně pravicového Jana Skácela] na místě zastřelit, ne?

12. července, 22:15
Dávám multým kultům a polkoru dvacet let. MAXIMÁLNĚ třicet! A věř mi, že to uteče jako voda. Posledně těch čtyřicet taky uteklo.

7. července, 9:49
Tak v Terstu na to kápli: „Kleronacionalismus je postaven na hesle Raději národní pospolitost než občanskou společnost! a na výzvě k boji proti morálnímu relativismu...“ NO VIDA... CO JSEM TÍM SVÝM KODEXEM ROZPOUTAL. JEN SE DIVÍM, ŽE VB [filozof Václav Bělohradský] POMINUL JIHOČESKOU SELKU...

28. června, 14:28 a 15:52
[k článku Miloše Horanského] Hm... Tak KLEROFAŠISTOID! No, od senilně dementního havlopitomoida to teda sedí. A konce toho všeho nedohlídneš... Já to jen eviduju... Pro Museum II. totality...

29. červen, 18:38
No, on už mě p. Básník Laskopravdoidní [tentýž jmenovaný] má v žaludku delší dobu. Takhle se na mě vyblinkal před čtyřmi roky...

21. červen, 15:34
To zas není tak velkej problém. Když D.O.S.T. už teď podporuje skoro každej... Teda – kromě Věrky Tydlitátový a Aničky Šabatový...

16. června, 21:37
Vždyť tam dali dvanáct let starou fotku. A ještě ke všemu doprostředka, aby mě nikdo nepřehlédnul. A pod okny mého kanclu v poledne pořvávali BÁTORA VEN! Tak jsem jim přátelsky pokynul, ale spílali mi pak ještě víc. Tak nevím... Jak to celý nakonec dopadne :-)

16. červen, 15:27
Zrovna tendle čítankovej pražskej intoš [Alexandr Mitrofanov z Práva] bude „fundovaně“ posuzovat na co s klukama po stránce vojenský ještě máme a na co už né! A vsadil bych třetí gáži, že je to navíc štátskripl. Na hlavu, to se rozumí. A ještě se tou modrou knížkou u třetího piva vždycky chlubí... No, to je fakt ten pravej na kibicování ohledně zteče na bodák v Pyrenejích.

11. června, 17:04
No, už teď se těším, jak mi režim ráno bude zajišťovat průjezd do práce [ke stávce odborářů]. Plexištíty, koně, helikoptéry... Možná bude i vyhlášen výjimečný stav! Nebo se pletu? No, snad budou mít odboráři taky ňáký nášivky a půjde to ajncvaj.

11. června, 20:22
Václave, já chtěl jen poukázat na jistý nesoulad postojový. Podle takřka všech médií jsem neonacista, rasista, paleofašista... Ale když opravdoví sociálfašističtí extremisti mi chtějí nezákonně zatarasit cestu do práce, tak to chybí odvaha nazvat to pravým jménem. A premiér a primátor mi radí: TAK DO PRÁCE NEJEĎTE. Takhle přece ale vyhlížejí zpravidla začátky konce režimů.

8. červen, 11:46
A pro ty, kteří už zapomněli: Když se předloni sestavovala kandidátka Svobodných do PEU, tak Ben [spisovatel Benjamin Kuras] napsal článek, že s extremistou nechce být pohromadě a že odstupuje. Ale po dvou týdnech to veřejně odvolal – že prej měl špatný informace. Jenže to už jsem byl v tom jeho lejnu poměrně dost vyválenej. Takže proto asi teď napsal, že kam vstoupím, tam šlápnu do lejna. Škoda, že zapomněl dodat, že v tom posledním případě DO JEHO...

9. červen, 10:44
No, a co se týká toho mého posledního vstupu do strany (Svobodných občanů), tak to bylo taky čítankové uklouznutí na lejnu, a nikdy jsem se tím netajil. Jenže – jak jsem poukázal výše – především NA KURASOVU LEJNU...

8. červen, 11:17
Ten fešnej mladej lišák [Ondřej Liška] už zase vystrčil čenich z nory: „S nástupem Bátory se rasismus toho nejhrubšího zrna uhnízdil na ministerstvu školství zřejmě už natrvalo...“ (RP 7. června)

7. červen, 14:00
Né, vždyť já karty nikdy nějak soustavně nehrál. [spisovatel Michal] Horáček, ten jó, to byl typickej valchař!

5. května, 13:26
ŠŤASTNÁ TO ŽENA: „Přijde mi to jako velmi úsměvné, že na mě pan Bátora dává trestní oznámení, čerpala jsem z citací v tisku,“ brání se [poslankyně za ČSSD Vlasta] Bohdalová. Na dotaz, jestli se trestního oznámení obává, odvětila: „To by mě tady museli vydat.“

30. dubna, 17:52
„Zdroj, který si nepřál být jmenován, upozornil ČTK na to, že Bátora ve své práci s názvem Česká revue – Můj národ a má vlast pochválil antisemitský spis...“ A VE TŘETÍ TŘÍDĚ ROZBIL OKNO NA ZÁCHODĚ...

30. dubna, 18:16 a 19:26
No jo, jenže když já byl ve druhý třídě, tak to ještě myslím nebyly okna. Jen fronty na banány a universální hnědá vomáčka... Vždyť teprve ve třetí vyletěl Gagarín. A smazal mi poznámku. Ale to by byl jinej příběh. O soušce Midlochový, kterou jsem jednou v autobude pozdravil "dobrej den" - a bezmála omdlela.... Václave, vy snad víte všechno. Akorát, že to bylo už v pátý třídě, pokud myslíte ten malér s Jarmilou Herrmannovou. A nebyly to copy, nýbrž culíky. Heršvec, jsem ztracen. A už jste viděl v dnešních zprávách na ČT videodokumentaci? Nemyslím ten malér s JH... Ale to jak vycházím s Honzou Skácelem z nějakého blíže neidentifikovatelného pražského (?) domu...