Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Sobotka 18.10.2020 20:08

Absolutní počátek nelze nalézt, protože vždy bude otázka, jak to vzniklo. A pro věřící - jak vznikl Bůh? I A. Einstein skončil u Boha a dál se nedostal.

P. Čech 19.10.2020 8:36

Také si to myslím. A je tedy i zbytečné vůbec o tom přemýšlet. Dostaneme se vždy k nějakému bohovi a jsme s přemýšlením v koncích. A tak tomu bylo i v dobách, kdy nějaký bůh v hlavách hloupých lidí vůbec vznikl. Vznikl ovšem asi zákonitě, protože není jeden, ale je jich více (hoispodin, bůh, Alláh, Budha a pod). Jaké místo na planetě, takový bůh. A když lidé došli až k tomu bohovi, stal se jejich život naplněnějším? Nestal. Dál přemýšlejí nad nesmrtelností chrousta, místo toho aby se zabývali něčím smysluplným.

Z. Zavadil 19.10.2020 19:14

Vycházíte ze špatné predikce, že Bůh neexistuje.

Nejlepší Fyzikové jsou rozděleni tak půl na půl a dokonce dochází časem i nevěřící k přesvědčení, že Bůh skutečně existuje, ale nelze to nijak dokázat. Nepřemýšlí nad jeho existencí - prostě je, stejně jako existuje váš soused ...... Také nepřemýšlíte proč existuje. Maximálně můžete přemýšlet nad tím jak se jej můžete zbavit. Tím že ale prohlásíme, že soused neexistuje, když právě vynáší smetí do popelnice, nijak neřeší jeho skutečnou existenci.

;-D;-D;-D