Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 2.10.2014 19:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Autor zabudol

na jednu podstatnú vec, noviny sú nástrojom politickej propagandy, v Česku a na Slovensku vlastnia média zväčša oligarchovia ( napr. Babiš ), tí budú radi dotovať noviny, aby mali vplyv na politiku.

Trochu omezené uvažování.

Hned první bod není pravdivý. Internet není pro konečného uživatele zdarma. Zprávy přes internet jsou mnohem dražší než tištěné noviny, přičemž často jsou záměrně neúplné. Neměli by za informace platit prodejci elektřiny a poskytovatelé internetu, kteří otravují reklamou?

Re: Trochu omezené uvažování.

Myslím, že kladete správnou otázku. Určitě by bylo zajímavé, kdyby někdo dokázal analyzovat jak je rozdělen celkový "koláč" příjmů z Internetu a jak je rozdělen koláč informačního obsahu internetu z hlediska množství do něj vkládané lidské práce. To by pak ukázalo na skutečnost kdo se reálně podílí na tvorbě hodnoty produktu Internet (to je dáno množstvím vložené lidské práce) a jak jsou děleny příjmy za toto zboží. Dovolím si spekulaci, že většina příjmů (na jednotku lidské práce) jde k těm, kteří zorganizovali, vlastní a spravují infrastrukturu a dodávají pro její provoz energii s minimálním vkladem lidské práce a podstatně menší část příjmu (na jednotku lidské práce) těm, kteří tvoří 99% hodnoty internetu tj. jeho informační obsah.