Vrátí se Bém na politický Everest?

Pavel Bém je zkušený horolezec, proto by měl poznat, kdy ještě leze nahoru a kdy už ho kolegové shazují do propasti jako otravný odpad.

Pavel Bém si stále nechce uvědomit, že jako politik skončil. Hodlá sice očistit svoje jméno, ale nepovede se mu to. A cejch se jménem Janoušek ho bude hodně pálit do konce života.

„Pokud se prokáže z konkrétních, byť ilegálně pořízených a ,vykupčených‘ odposlechů, že jsem se dopustil porušení zákona, vyvodím z toho osobní odpovědnost. Třeba i složením poslaneckého mandátu. Předem jej ale skládat a utíkat jako uličník s absurdním přiznáním na čele k něčemu, co jsem neudělal, určitě nebudu. Naopak, budu bojovat do posledního dechu. Koneckonců, na to jsem byl vždycky zvyklý. Ať už na Everestu, nebo v české politice, " píše Bém pro Hospodářské noviny.

Co k tomu říct? Bém končí politickou kariéru ještě dříve, než oslaví svoje padesáté narozeniny. Výstup na Everest! Do posledního dechu! Krásná slova, jenže je si tento kdysi nejoblíbenější politik jist, že najde dostatek šerpů, kteří mu pomohou? Bém je zkušený horolezec, proto by měl poznat, kdy ještě leze nahoru a kdy už ho kolegové shazují do propasti jako otravný odpad.

Když už si při výstupu na politický Everest zvolil tu nejrychlejší, leč nejnebezpečnější cestu, měl by být opatrnější. Například vždy si volat na „ten malej“.