Volba prezidenta NKÚ: TOP 09 nasazuje Miloslava Vaňka

Ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se utká o post šéfa NKÚ se současným viceprezidentem úřadu Miloslavem Kalou.

Nominovat kandidáta na prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu mohou poslanecké kluby do pátečního večera. ČSSD vyslala do boje jako při poslední volbě současného viceprezidenta NKÚ Miloslava Kalu. Podpořit by ho měli i poslanci ODS.

Jak ČESKÁ POZICE předpovídala již ve čtvrtek, kandidátem TOP 09 a Starostů se stal Miloslav Vaněk, ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Informaci v pátek redakci potvrdil Petr Gazdík, předseda poslaneckého klubu TOP 09/STAN. Vaněk je považován za člověka blízkého Miroslavu Kalouskovi, zároveň je ale členem ODS. To odpovídá záměru topky nominovat někoho, kdo se ODS bude obtížně odmítat.

KSČM do posledních voleb šéfa nejvyšších kontrolorů, které proběhly během únorové schůze poslanecké sněmovny, nominovala poslance Vladimíra Koníčka. Dle informací ČESKĚ POZICE tentokrát komunisté nikoho nenasadí a podpoří Miloslava Kalu. Ten je tak „horkým kandidátem“ na prezidentské křeslo v NKÚ. Ostatně, již během posledních voleb dostal nejvíce hlasů, nicméně na zvolení to nestačilo.

Počet příspěvků: 2, poslední 9.3.2013 04:39 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.