Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 4.7.2017 9:30
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Liberální rektor? Ne totalitní neo-socialista je to!

Pan rektor má plná ústa liberelismu, ale je jedním z těch kdo prosazuje novou totalitu neo-socialistických elit, povětšinou jako on vychovaných na sorosovštinou zamořenýc univerzitách. Nic překvapivého, tihle neo-socialističtí totalitáři na rozdíl od svých fašisto-necisto-komoušských předchdců pochopili, že demokracie nelze zničit silou a tak se ji snaží umořit a občanstvu znechutit extrémním výkonem jejích principů zvláště v oblasti lidských práv a ochrany prý utiskovaných menšin. A také pochopili, že globálbyznys není jejich nepřítelem, ale parťákem právě přilikvidaci skutečné ne jen formální demokracie.

Odtud je ten nestravitelný guláš multikulti a všemožných gender, homoLGBT , femini či inkluzeismů. A také neo-socialisty podporované navážení islámských prý uprchlíků. Cílem tohoto všeho je řadovému občanstvu demokracii znechutit až tak, že samo začne volat po obnově pořádku nějakou tou silnou rukou - v tu ránu jim neo-socilaisté i s tímhle rektorem milerádi vyhoví.

Načež to v EU s

Kdo kdy neco rekl proti zahranicnim studentum?

Za celou dobu diskuse o nekotrolovanem pristehovalectvi jsem neslysel nikoho, kdo by to vztahoval na zahranicni studenty. To si pan rektor jednoduse vymysli. A jestli v tech pruvodech a plnych vorech doktoru a inzenyru z arabskych zemi a Afriky vidi potencial pro zlepseni postaveni sve univerzity v mezinarodnich zebriccich, tak se podle meho nazoru hodne myli.

Svatá pravda, hloupostí se dokážeme zničit

sami. Pane Millere, v jednom místě rozhovoru říkáte, že pro univerzitní výzkum a výuku je klíčové LIBERÁLNÍ prostředí, že vědy nemohou prosperovat v nesvobodných společnostech a vzápětí konstatujete, že špatně placení učitelé a vědci vám zdrhají do ... Číny!?! Co do té Číny jezdí dělat? Předpokládám, že pěstovat rejži, když nemohou učit a vědecky bádat. Za další: nikdy jsem od žádného našeho politika neslyšela nenávistnou rétoriku vůči imigrantům "en bloc", jak uvádíte. Rozhovor jsem nedočetla, škoda času ...

Názor , který lze jen částečně akceptovat

Pan rektor je příznivcem elitářské filozoficko-politické ideologie New Left. (Nová levice) což dokumentují místa, kde působil. Většina universit v České republice se k tomuto směru hlásí taky, ale musíme si klást otázku, zda právě New Left neprohlubuje bariéru, která se mezi akademickou obcí , zejména humanitního zaměření a realitou každodenního života i potřebami praxe poslední dobou vytvořila.

Jsem si celkem jistý, že v případě, že humanitní fakulty by byly odpojeny alespoň částečně od cecíku, kterým tečou na jejich provoz státní peníze a byla zavedena, alespoň malá finanční spoluúčast studentů, která by selektovala studenty mající skutečný zájem na vzdělání od těch, kteří ve studiu humanitních programů vidí jen dobrou zašívárnu sloužící k prodloužení bezstarostného mládí, nebylo by jich mnoho, které by přežily.

Ať si Soroš dál financuje své university, třeba i u nás, ale věřím, že snížením finanční podpory státu "neziskovkám" s převážně politickou náplní činnost, a s

Re: Názor , který lze jen částečně akceptovat

Sociologie jako samostatný a přitom nikoliv exaktní obor přináší rodinám s dětmi, tj. základnímu stavebnímu kameni státu, rozsáhlé škody. Tím že Český stát financuje rozvoj sociologie na vysokých školách ve stávající, rodinu destruující podobě, jen draze vzdělává budoucí pracovníky OSPOD, tj. českého Barnevernetu! Více na adrese: sociologie.netstranky.cz/dite-a-barnevernet.html

Místo aby se starali o kvalitu vzdělání

na jim svěřených univerzitách, tak se starají o politiku. Výsledkem je např. propad Univerzity Karlovy o 81 míst za vedení Jeho Magnificence T. Zimy.

Pane Millere, vy jste s útoky na vládu začali první...

Není proto náhoda, že autoritativní režimy se uchylují k přímým útokům na akademické prostředí.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/vnejsi-nepritel-neni-treba-hlouposti-se-dokazeme-znicit-sami-ptm-/tema.aspx?c=A170630_110426_pozice-tema_houd#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

A co to je autoritativní režim ? Já jich znám jen několik (diktátorský ), ale tady v ČR ?

Re: Pane Millere, vy jste s útoky na vládu začali první...

Já to vidím zcela opačně, než to vidí pan rektor. University se dále vzdalují svými programy skutečným celospolečenským potřebám, produkují v masovém měřítku v praxi neuplatnitelné absolventy a tím přestávají plnit úlohu, kterou při zajištění vzdělanosti mají mít. Tím zcela samozřejmě provokují veřejnost a tedy i stát k otázce, zda vůbec university s takovým zaměřením a v takovém množství, jaké v současnosti je, vůbec potřebujeme. To není útok na akademickou svobodu, ale veřejná diskuze, zda je v zájmu společnosti, aby z veřejných rozpočtů byly hrazeny studijní obory, pro jejichž absolventy není v praxi uplatnění a jestli stát, jako zřizovatel a garant jejich finančního zajištění má, či nemá právo hovořit do toho, jaké studijní obory universita vyhlašuje.

Nikdo nikde na světě nepovažuje za útok na akademickou svobodu, když zakladatel university si vyhradí právo rozhodovat, které studijní obory podpoří , na které vyhlásí granty, popřípadě u kterých oborů bude studenty finančně

Regionální přebor

Univerzity, které v rankingu jsou, prokázaly, že hrají regionální přebor. Navíc v žebříčku vesměs stále klesají. U zbývajících ani není jasno, jestli vůbec hrají podle mezinárodních pravidel.

Tedy ... ne, že by konstrukce žebříčků byla věcně bezrozporná. Jak se vyjádřil jeden z našich nejlepších teoretických fyziků: "Proč by studovali fyziku na FJFI ČVUT, kde je to mnohem těžší a je v rankingu 600-800, když mohou vystudovat v Leedsu, kde je to mnohem lehčí a je v rankingu v první 100". Tedy letos už klesla na 133 místo, ale přesto....

Re: Regionální přebor

Se zájmem si Váš příspěvek přečetl. Prostě větší bere říkal můj dědeček, když ještě hrál mariáš.