Diskuse k článku

Vlhké sny ricinových teoretiků o akci ruských zpravodajců

Ricinová aféra ukazuje, že přišla doba na zásadní změny fungování některých částí českého zpravodajského systému. Exekutiva i členové parlamentu by měli vyvinout maximální úsilí, aby zpravodajské služby dělaly, co je třeba v mezích stanovených zákonem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kohout 18.6.2020 18:02

Jak prosté. Pološílení pisálci v děsivých časácích vytvářejí společenskou "náladu", tedy davovou psychozu. A nejhorší je, jaké množství se na ten špek (nyní fejk/fake) chytá.

J. Brotánek 15.6.2020 12:58

Pane Schneidře vše je jasné, zbývá jen seznámit veřejnost kdo nese odpovědnost za vyzrazení kauzy novinářům respektive panu Kundrovi. Kdyby se to nestalo tak by asi žádná kauza nebyla. Dozvíme se to někdy nebo se to nechá potichu vyšumět ?

J. Fohl 13.6.2020 12:18

Vlhké, ale jako obvykle, předlouhé kremelské sny pana Jana Schneidera!

J. Svoboda 13.6.2020 5:05

Jako obvykle. Mnoho slov, nulový informační přínos oproti článkům v kterémkoliv bulváru, ale hlavně silný závěr. Hradní pasáček by zadání nesplnil lépe. Zadání je soustavně napadat a dehonestovat tajnou službu, která má sice výborné odborné renomé a uznání spojenců, ale překáží zájmům prezidenta a veksláků jimiž se obklopil.

Když už se pan Schneider potřeboval otřít o ("neposlušného") druhého nejvyššího ústavního činitele, měl by nám, s užitím stejné logiky, vysvětlit, kdo odpovídá za bezpečnostní politiku státu a s kterou vládou by měl prezident ČR při realizaci této politiky spolupracovat.

Naštěstí se normalizační klice Zeman-Babiš (zatím) nepodařilo umlčet nepohodlné hlasy. A tak namísto tlachů pana Schneidera jsme si mohli v minulých dnech přečíst či vyslechnout postřehy skutečných odborníků a znalců zpravodajského prostředí. Vyznačovaly se nedůvěrou v oficiální vysvětlení čs. strany a podezřením, že pravda o té „projímadlové kauze“, je nejspíš úplně jiná. To ovšem pana Schneidera nevzruš

J. Svoboda 13.6.2020 5:07

To ovšem pana Schneidera nevzrušuje, on se sice vydává za hledače pravdy, ve skutečnosti si však vystačí s tím, co mu jako tu jedině správnou pravdu vyjeví zadavatel. Jeho úkolem je pak opentlit to pseudosofistikovanými bláboly a dát do placu jako názor "nezávislého experta".

J. Fohl 12.6.2020 19:58

Zmutovaný disident Jan Schneider zase perlí , jak ovšem jinak, než na proruské struně! Předevčírem Skrypal, včera Vlasovci, dnes zase ricin. Témat je zřejmě stále dost a ani v budoucnosti jich jistě neubyde. A že tento politický ostrovid hledá pravdu ausgerechnet s Husem, nepostrádá každopádně jisté komičnosti!

M. Kozák 9.6.2020 15:35

Jene Schneidře, já bych do toho Rusy vůbec netahal. Zjednodušil bych to na malé čecháčkovské poměry. Začalo to exhibováním těch tří rusofobů. A když odezva ve společnosti byla více negativní, tak přispěchali na pomoc přátelé. A kdo jiný, než bakalovský Respekt a čučkaři Bis. Kdo jiný, jejich spol jmenovate je linie anti Zeman a rusofobie. Z této spolupráce vyletí z Respektu onen šrapnel o příletu ricinového agenta. A začaly s dít věci. A pak zadrhel, odkud máKundra ty info? A jak je možné, že to uniklo z Bis? A je to vůbec pravda? Hmm?! Co teď a jak z tohoven? Spásav podobně smyšleného dopisu. No, ale když je smyšlený, tak existuje vůbec? A tak jediné řešení je zbavit se možných svědků. A tak vyhodíme toho ricinovéhoagenta a k němu přibalíme jako jeho soka. A je to. No jó, ale ještětu máme to vyšetřování. A co s tím, he??? Tak si říkám, kde soudruzi udělali chybu?!?

J. Paleček 9.6.2020 15:59

Není to obráceně. Bakala a spol potřebovali oslabit roli SSSR ve 2ww a potažmo česko ruské relativně dobré vztahy a tak si našli partičku co čeří vodu.

J. Beránek 9.6.2020 9:44

Pan Schneider by si měl místo dlouhých analýz, které slouží jen a pouze ruským zájmům, pouštět (od rána do večera) státnicky zásadový projev šéfa Senátu Miloše Vystrčila. A trochu popřemýšlet sám o sobě.

J. Schneider 9.6.2020 11:13

Nikoliv, zásadně se mýlíte. Já se inspiruji Husem a hledám pravdu, bez ohledu na to, jestli se někomu zdá, že výsledek slouží tomu nebo onomu. Ty nedůstojné doby, jejichž jste smutným reprezentantem, kdy bylo zásadou nejdřív se ohlížet, komu sloužím, a potom podle toho psát, ty doby bohužel vůbec nejsou za námi, jak je vidět. Tušíte, jakou obludnost jste napsal? A co se týče Vystrčila, odkdy dělá Senát zahraniční politiku? Ten pán je zcela mimo mísu, protože oficiální politikou, přijatou za vlády jeho kolegů (!), je politika "jedné Číny". Vystrčil je zoufalý oportunista

R. Doubravský 9.6.2020 13:44

Nedůstojná je především vaše snaha jednu stranu sporu lacině dehonestovat. Pro vás je pražský primátor bezvýznamný politik?

L. Kašparová 15.6.2020 16:45

Pražský primátor, konkrétně pan Hřib, je především packal a ignorant. Stačí se podívat, co dělá pro průjezdnost Prahy.

T. Skřivan 9.6.2020 17:26

Tolik blábolů, urážek a lacinné manipulace v jediném a zbytečně utahaném článku jsem už dlouho neviděl. Ubohost :-/

J. Fohl 12.6.2020 20:03

!!!

J. Šilhan 12.6.2020 14:29

Vy se inspirujete Husem a hledáním pravdy ... tak proč je ve Vašich textech tolik lží? Nebo pojem pravdy chápete (podobně jako Jan Hus) jako "pravdu boží", tj. bojem za tu jedinou správnou víru? V tom případě Vám rozumím, podle Vašeho evangelia je třeba za všech okolností obhajovat velkoruskou říši a vést svatou válku se všemi jejími kritiky. Ústa Kremlu nepřestanou nikdy víc být líbána :-)

J. Fohl 12.6.2020 20:04

R^R^R^R^

J. Paleček 9.6.2020 11:38

Naštvat dvě mocnosti ze tří během jediného týdne je rekord hodný Guinessovy knihy rekordů. Konečně jsme hrdý a sebevědomý národ.

PS. Ještě z mládí si pamatuji, že pro stabilitu stoličky jsou nejlepší tři nohy. Nám zbude jedna. Nejlepší způsob jak spadnout na ??? (co napsat aby to admin nesmázl).

PS. Když šlo o dodávky zdravotnického materiálu, tak Vystrčil mlčel jak zařezaný. Hrdost nehrdost.

R. Doubravský 9.6.2020 13:50

Naštvat lze třeba deset mocností, pokud si s námi hodlají vytírat zadek.

J. Paleček 9.6.2020 15:23

Pýcha předchází pád. Pane Doubravský, váš pocit, že si s námi někdo vytírá pozadí, je váš pocit. Nevím jak by jste se tvářil, kdyby ty zdravotnické potřeby z Číny nedorazily. Zbytek EU s výjimkou Polska váš pocit nesdílí. Za pocit politika po záruce pana Vystrčila účet bude platit celá Česká republika. Jeho patetický projev jsem po 5 minutách vypnul a tak mně ušlo, že místo podnikatelů poveze na výlet paní Kuberovou.

J. Kucirek 9.6.2020 9:35

Tak nejak se mi rysuje urcity strategicky plan. Staty vychodni Evropy, byvale socialisticke staty, naladit- rozestvat proti Rusku, kdyz na druhe strane "stara zapadni Evropa" bude mit snahu s RF spolupracovat. To povede akorat k rozkolu na kontinente, ne-li k necemu jeste horsimu. Kdo za takovou politikou stoji at si kazdy doplni sam.

P. Novák 9.6.2020 6:53

Není to všechno úplně jinak?

Naše slavná vláda vyhostí ruské diplomaty,kteří se měli dopustit trestných činů na našem území, aniž by BIS požádala o jejich vyslechnutí?

Nebo se ničeho nedopustili, vláda to ví, a proto nikdo nepožádal o jejich výslech?

Jde o špatně rozehranou zpravodajskou hru naší BIS?

P. Novák 9.6.2020 6:43

Vážená BIS,

Kolega Končakov přes ruzyňské letiště pašuje v kufrech ricin, aby otrávil Koláře, Novotného a Hřiba. Dejte těmto ohroženým politikům ochranku.

Igor Rybakov RSVK

P. Novák 9.6.2020 6:09

Stále to nehraje.

1.Jestli Rybakov nahlásil BIS, že Končakov má v kufru ricin, pak proč BIS kufr Končakova neprohledala?

2. Sám Rybakov popírá, že by psal českým tajným službám dopis a naopak mluví o dobrých vztazích s Končakovem. https://ria.ru/20200608/1572603080.html

3.Teď když BIS svůj údajný zdroj informace prozradila a vyhodnotila celou aféru za falešnou, tak je nepochopitelné proč nadále tají dopis Rybakova. Nebo dopis neexistuje?

4. Proč ČR vyhostila Končakova, který je poškozeným ricinové kauzy? Zvláště jestli Rybakov chtěl Končakova poškodit, jak tvrdí BIS, pak je vyhoštění Končakova nepochopitelné.

5.Spíše se to vše jeví jako nepovedená zpravodajská hra BIS

T. Skřivan 9.6.2020 17:23

1. Diplomatická imunita prohlídky a zadržování znemožňuje

2. Rybakov poslal anonym - o tom se lže snadno

3. To nevíme popravdě

4. a 5. domněnky

J. Vágner 8.6.2020 19:42

To co BIS pod vedením politických aktivistů produkuje, už není ani odpudivé, už je to jen směšné.

J. Paleček 8.6.2020 17:28

Pane Schneidře, třeba ta ostuda někomu za to stála. Proto několik informací z veřejně dostupných zdrojů o kterých se na rozdíl od nedělních OVM nemluví.

Andrej Viktorovič Končakov, onen vyhoštěný diplomat se kterým už nejspíš nikdo nebude chtít bavit.

Životopis. Narodil se v roce 1986 v Moskvě.

Vzdělání. Národní výzkumná jaderná univerzita „MIFI“, specializace – mezinárodní vztahy. https://mephi.ru/ Pozn. Mezi vyučujícími a absolventy je několik nositelů Nobelovy ceny včetně Andreje Sacharova.

Pracovní zařazení. Středisko vysokých technologií EADS-MNIIPU.

J. Schneider 8.6.2020 21:54

O Končakovovi hezky mluví předseda české asociace rusistů Jiří Klapka, zná ho dlouho a dobře.

(Kundra by nám ovšem vysvětlil, že to byl takto přes kulturu "hluboce zakonspirovaný špión" a Kroupa by dodal, že tu nervozitu jenom hrál, aby nevypadal jako špión, což ovšem Kroupu nezmátlo, ale naopak přesvědčilo, protože ruští špióni jsou známí tím, že dělají, jako by špióny nebyli, takže je logické, že když se celá ambasáda tváří, že to jsou diplomaté, že to jsou špióni!)

J. Paleček 9.6.2020 0:14

Neodvážil bych si tvrdít že je špion jako někteří, spíš snad při jeho vzdělání, znalosti místních poměrů, češtiny a troše fantazie, perspektivní lobbista.

F. Kusák 8.6.2020 16:44

Kdysi, když jsem jako učeň třetího ročníku pracoval na dílně, tak si také pamatuji na jistého šéfa, který chytal americké agenty v tramvaji. Tehdy jsem se tomu smál, a vidíte, máme to tu zase. A panu Schneiderovi se jen divím, že se takovou, s prominutím blbostí, zabývá. Škoda energie. Novináře Kondru prosím o radu: "a co mám jako občan teď dělat?"

Z. Klouček 8.6.2020 13:52

Prezident republiky před časem označil BIS za čučkaře, tedy za lidi neschopné a neobratné. Aféra "ricin" takové hodnocení rozhodně nevyvrací, naopak potvrzuje. Novináři mne moc nezajímají, zato kvalita zpravodajské služby ano. Kdo za tuto úroveň služby, která má hlídat základní zájmy státu, zodpovídá ? A bude to pokračovat ?