Diskuse k článku

Vládní vylepšení nárůstu penzí pomůže lidem s nejnižšími důchody

Vláda rozhodla navýšit v příštím roce důchody pro téměř tři miliony lidí. Nemalá část důchodců však až na 900korunové navýšení nedosáhne. Minimálně 420 až 450 korun by měl podle návrhu dostat přidáno každý. Je ale pravděpodobné, že o změně příslušného zákona se kvůli zpomalení růstu ekonomiky strhne ještě velká debata v parlamentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Propast?

"Propast mezi vysokými a nízkými důchody zůstane stejná,“ pravila analytička Holubová. Možná si paní analytička mohla všimnout, že oproti rozdílům v úrovni vysokých a nízkých plateb důchodového pojištění(!) je ta její "propast" mělký důlek proti Macoše.

0/0
15.4.2019 23:17

I. Patta 677

Re: Propast?

Vzhledem k vypočítávání výše starobních důchodů z peněz utracených na důchody našich rodičů je ta propast na úplně jiném místě. Je to propast zejména mezi důchodkyněmi, které nejen pracovaly, ale také vychovaly tři a více dětí a důchodkyněmi, které vyměnily výchovu dětí za kariéru. Ty první do PRŮBĚŽNĚ financovaného důchodového systému investovaly nejméně 4,5 milionu korun a o své výnosy z vkladů do výchovy dětí se rozdělí s bezdětnými důchodkyněmi.

0/0
21.4.2019 8:37