Diskuse k článku

Vladimir Putin používá jen sovětskou verzi paktu Ribbentrop-Molotov

Desítky let propagace ovlivnily myšlení občanů Sovětského svazu a natlačily do něho verzi dějin, již vytvořil Stalin, a ona tam stále je. Má ji v hlavě i současný ruský prezident Vladimir Putin. Jinou nezná, nečetl nikdy nic jiného, než co bylo sepsáno na základě Stalinova historického dogmatu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kozák 5.2.2020 11:05

Bóže, jak zrůdně rasističtí jsou ti čecháčci. Ono ti primitivní Rusové aspoň nechránili nacizločince a přesto amikům vyfoukli v raketách prvenství 

P. 1 4.2.2020 20:50

A vrtají do ISS díry, takže je na čase, že to skvělé rusácko nahradí soukromá firma.

P. 1 4.2.2020 20:47

Takovou míru sebekritiky bych od tebe nečekal, lidový rusáku. Za to jsem čekal, že fakticky reagovat schopen nebudeš a nemýlil jsem se.

Š. Kotoč 4.2.2020 7:52

název "Rusácko" ani národnost "Rusák" neexistují. Chuligáni by si měli hledat pro své nenávistné a primitivní výlevy vhodnější prostředí a dobu

J. Paleček 3.2.2020 23:57

Děkuji, za přesnost neručím, ale nějakou představu to dává.

https://novorossia.su/sites/default/files/genocid_302.jpg

A. Novotný 3.2.2020 23:42

Viď, a vozí Američany na ISS 8-o;-D

P. 1 3.2.2020 20:37

Rusácku nic nepatřilo, lidový rusáku. Rusácko se vzdalo polských a ukrajinských území nejdřví paktem Ribentrop-Molotov dobrovolně a následně Rižským mírem po té co v důsledku zrůdné agrese na západ dostalo od poláků masivně přes držku. Rižským mírem získala samostatnost i Ukrajina, což ovšem komoušské rusácko jako obvykle nerespektovalo, a po krátké době jen co se vzpamtovalo z výprasku, samostatnou Ukrajinu zlikvidovalo (jakou krvavou genocidu to znamenalo pro Ukrajince všichni dobře vědí). Následovala agrese vůči zakavkazským zemím a jejich okupace a po nějakém čase opět agrese vůči Polsku, tentokrát ve spolupráci s hitlerem, čímž komunstičí rusáci a němečtí náckové společnou a nerozdílnou rukou rozpoutali druhou světovou válku. Ze strany rusácka následovala okupace pobaltských zemí, sprostý útok na Finsko, a krvavá okupace rumunské Besarábie.

P. 1 3.2.2020 20:25

A to sis vycucal z kterýho prstu? V jednou máš pravdu, rusácko si chránilo své zájmy ... agresivní okupantské zájmy.

P. 1 3.2.2020 20:24

Copak, nejdou ti fakta pod čumák.

P. 1 3.2.2020 20:24

Žvaníš z cesty. Rusácko nebylo ničím poškozeno. Jen rusáckem okupované země získaly po první světové válce nezávislost. Zrůda stalin nejen že si s hitlerem tajně rozdělil Evropu, zrůda stalin navíc porušil spojeneckou smlouvu s Československem, když tajně vyjednával s hitlerovským německem dávno před Mnichovem. Západ nic neodmítl. Zrůda stalin o nějaké spojenecké smlouvě ani neuvažoval, celé jednání bylo jen na oko. Stalin se už dávno rozhodl, že vleze hitlerovi do zadku.

https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/ribbentrop-molotov.A141106_181522_vojenstvi_kuz

Š. Kotoč 3.2.2020 19:05

dobrý den, na stránce"

"Obrázky pro dotaz пакт молотова риббентропа карта"

jsou mapy, podle kterých by se to snad dalo určit, tedy na levo od Curzonovy linie. od dnešní Ukrajiny a Běloruska. Tato linie, vytčená usnesením mezinárodní Rady Antanty v r. 1919 byla paktem R-M respektována

J. Paleček 3.2.2020 15:27

Pane Kotoči napovězte, jaké hranice má teď vlastně Polsko při srovnání s paktem R-M? Děkuji.

J. Voráček 3.2.2020 8:44

Bože jak zrůdně primitivní je ten ruský národ:-/

M. Kozák 2.2.2020 23:43

Co mi to jen připomíná?!? Jó , aha trojčení Rudého práva kolem Charty 77. Také ji soudruzi tvrdě kritizovali, ale originál jaksi nám tajili. Jó, a ten kritizovaný Putinův projev byl nějakým naším médiem publikován? Kdy a kdee?!

M. Kozák 2.2.2020 23:38

Hele babičko, proč by měl Sssr dodržovat nějakou smlouvu z Versaj, když tam chybí jejich podpis, he?! A navíc tak přílbou smlouvu nakonec nedodržoval nikdo! Včil pindej.

Š. Kotoč 2.2.2020 22:18

čůánek se neodvážil uvést kopii mapy z "tajného dodatku" paktu R-M s jasně vyznačenou demarkační čarou a podpisy Ribbentropa i Molotova. Ta dokazuje, že pakt měl Sovětskému svazu zajistit návrat jen těch území, které patřily od r. 1712 carskému Rusku a byly okupovány Polskem, nebo se osamostatnily. S výjimkou Finska, toto knížetství když se osamostatnilo okupovalo pak i Karelii, které mu, jako knížetství nepatřilo a tím se stal Leningrad strategicky nechráněným městem. To si musel Stalin dobýt zpět za každou cenu a státy Antanty pomáhaly Finsku v té tříměsíční krvavé válce taky za každou cenu všemi způsoby. Výsledkem . 2SV byl návrat všech území na západě, které patřily Rusku, kromě Finska. Nic víc. Taková byla skutečnost. Podobných jednostranných článků a diskusních příspěvků je bezpočet.

J. Václavík 2.2.2020 21:14

SSSR potřeboval udržet Německo ve válce se "západními spojenci". Šlo o postoj USA, které prohlásily, že když Německo bude bojovat proti SSSR, pomohou Německu, a když bude bojovat proti Anglii a Francii, půjdou proti Německu. SSSR chránil svoje zájmy. Je to jasné?

J. Babička 2.2.2020 20:47

Zajímavé je, že poslední vlak, vezoucí suroviny pro německý válečný průmysl přejel hranice u Ruska na německou stranu 2 hodiny před nacistickým útokem na SSSR

Když ve Fancii zvítězili němečtí vojáci krmení ruským obilím a tanky a letadla poháněné sovětekou ropou, Stalin Hitlerovi poslal gratulaci

J. Babička 2.2.2020 20:41

Peý SSSR by se nemohla německá vojenská mašinerie postavit na nohy

Rapallská smlouva byla podepsána 16. dubna 1922 v Rapallu.1922 mezi Německem a sovětským Ruskem. . Obě země si v ní navzájem odpustily dluhy vzniklé během první světové války a zároveň obnovily diplomatické styky. . Později vyšlo najevo, že smlouva obsahovala ještě tajný dodatek, který upravoval vojenskou spolupráci obou zemí a vzájemnou pomoc při vyzbrojování a budování armády Tím byla porušena Versaillská mírová smlouva.

Německo tím zjískalo suroviny pro svůj válečný průmysl a SSSR zase německé How Now, tedy technologii a nové konstrukce zbraní, hlavně letadel a tanků, která zatím Německo vzrábět nemohlo. A tak prototypy se mohli společně zkoušet v ruských stepích, dostatečně daleko, aby na to Francie a Anglie nepřišly

J. Babička 2.2.2020 20:38

Rozhovor je zajímavý jednak tím, jak v maličkostech vykresluje fungování trollů, o jejichž existenci většina lidí na Západě možná ani netuší. A také v tom, jak úzkostlivě agentura tajila existenci.

Maxim pracoval v zahraničním oddělení, které mělo podle něj výsadní postavení. Už dva roky před volbami dostalo za úkol „ovlivňovat mínění“ a stáčet on-line diskuse pod články

J. Babička 2.2.2020 20:36

Kdykoliv se vyskytne kritika Ruska, nastoupí ruští trolové, aby ji zpochybnili. Nakonec v příspěvku dole je typický případ.

Pro někoho jsou to pořád jen spiklenecké a paranoidní teorie, ale k informacím o tom, jak ruští trollové promyšleně ovlivňují veřejné mínění a volební výsledky, přibyl o víkendu další střípek.

Nezávislá ruská televize tvrain.ru vydala rozhovor s člověkem, který měl v letech 2014–15 pracovat v jednom z center ruské propagandy a v detailech popisuje metody manipulace na webu a sociálních sítích. Mladík s krycím jménem Maxim strávil rok a půl v Petrohradu na známé adrese Savuškina 55. Zdejší pracoviště fungovalo až do loňska v utajení, ale pak se začaly objevovat zprávy, že jde ve skutečnosti o továrnu na propagandu.

O centru na adrese Savuškina 55 – a o tom, že cílem ruských trollů je i Česko – jsme psali už zde. Rozhovor ale ukazuje pár detailů o tom, čeho přesně může být Česko před volbami cílem. Rozhovor je zajímavý jednak tím, jak v maličkostech vykresluje fun

J. Václavík 2.2.2020 18:35

Tento článek je neuvěřitelný žvást od začátku do konce. Špetka pravdy smíchaná s hromadou lží, prostě špičková demagogie. Je toho tolik, že to překračuje možnosti diskuze pod článkem. Proto jen odkážu na pospolne.cz a knihu Bůh synergie.

P. Novák 1.2.2020 17:39

Versailleskou smlouvou bylo Rusko silně poškozeno. První Versailleskou smlouvu porušily Francie, Německo, Británie, když podepsali Mnichovskou dohodu. Bylo jasné, že nejde o poslední požadavek a územní zisk Hitlera, který požadoval historická s Německem spjatá území na východě. Západ s SSSR odmítl podepsat spojeneckou dohodu na obranu proti Německu. SSSR udělal jediné možné a s Německém podepsal dohodu o vymezení sfér vlivu. Od SSSR by bylo hloupé, kdyby po porážce Polska od Německa nepřijal do své správy území, která mu před 1. světovou válkou patřila. Hitler po porážce západních zemí nedodržel ani tuto dohodu a SSSR napadl.