Diskuse k článku

Vladimir Putin používá jen sovětskou verzi paktu Ribbentrop-Molotov

Desítky let propagace ovlivnily myšlení občanů Sovětského svazu a natlačily do něho verzi dějin, již vytvořil Stalin, a ona tam stále je. Má ji v hlavě i současný ruský prezident Vladimir Putin. Jinou nezná, nečetl nikdy nic jiného, než co bylo sepsáno na základě Stalinova historického dogmatu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Paleček 3.2.2020 15:27

Pane Kotoči napovězte, jaké hranice má teď vlastně Polsko při srovnání s paktem R-M? Děkuji.

Š. Kotoč 3.2.2020 19:05

dobrý den, na stránce"

"Obrázky pro dotaz пакт молотова риббентропа карта"

jsou mapy, podle kterých by se to snad dalo určit, tedy na levo od Curzonovy linie. od dnešní Ukrajiny a Běloruska. Tato linie, vytčená usnesením mezinárodní Rady Antanty v r. 1919 byla paktem R-M respektována

J. Paleček 3.2.2020 23:57

Děkuji, za přesnost neručím, ale nějakou představu to dává.

https://novorossia.su/sites/default/files/genocid_302.jpg

V. Novák 8.2.2020 18:37

Polsko získalo (tedy SSSR mu věnoval) 2/3 Východního Pruska, Freistadt Danzig (Gdaňsk), skoro celé průmyslové Pruské Slezsko s Wroclaví (Breslau), pobřeží po Swinoujscie (Swinemünde) a příslušející vnitrozemí po hranici na Odře a Nise.

Stačí?

P. 1 3.2.2020 20:37

Rusácku nic nepatřilo, lidový rusáku. Rusácko se vzdalo polských a ukrajinských území nejdřví paktem Ribentrop-Molotov dobrovolně a následně Rižským mírem po té co v důsledku zrůdné agrese na západ dostalo od poláků masivně přes držku. Rižským mírem získala samostatnost i Ukrajina, což ovšem komoušské rusácko jako obvykle nerespektovalo, a po krátké době jen co se vzpamtovalo z výprasku, samostatnou Ukrajinu zlikvidovalo (jakou krvavou genocidu to znamenalo pro Ukrajince všichni dobře vědí). Následovala agrese vůči zakavkazským zemím a jejich okupace a po nějakém čase opět agrese vůči Polsku, tentokrát ve spolupráci s hitlerem, čímž komunstičí rusáci a němečtí náckové společnou a nerozdílnou rukou rozpoutali druhou světovou válku. Ze strany rusácka následovala okupace pobaltských zemí, sprostý útok na Finsko, a krvavá okupace rumunské Besarábie.

Š. Kotoč 4.2.2020 7:52

název "Rusácko" ani národnost "Rusák" neexistují. Chuligáni by si měli hledat pro své nenávistné a primitivní výlevy vhodnější prostředí a dobu

P. 1 4.2.2020 20:47

Takovou míru sebekritiky bych od tebe nečekal, lidový rusáku. Za to jsem čekal, že fakticky reagovat schopen nebudeš a nemýlil jsem se.

V. Novák 8.2.2020 19:20

Vynalezl jste stroj času, lidový vypravěči vtipů pseudohistorických?

P. 1 9.2.2020 1:07

COpak, lidový rusáku, fakta ti nejdou pod čumák. Evidentně netušíš co je to Rižský mír.

V. Novák 18.2.2020 14:50

A ty, blbe P.1, si ani nedokážeš po sobě přečíst, jakou hovadinu jsi napsal. a to ani po upozornění.

Inu - blb...

J. Babička 2.2.2020 20:41

Peý SSSR by se nemohla německá vojenská mašinerie postavit na nohy

Rapallská smlouva byla podepsána 16. dubna 1922 v Rapallu.1922 mezi Německem a sovětským Ruskem. . Obě země si v ní navzájem odpustily dluhy vzniklé během první světové války a zároveň obnovily diplomatické styky. . Později vyšlo najevo, že smlouva obsahovala ještě tajný dodatek, který upravoval vojenskou spolupráci obou zemí a vzájemnou pomoc při vyzbrojování a budování armády Tím byla porušena Versaillská mírová smlouva.

Německo tím zjískalo suroviny pro svůj válečný průmysl a SSSR zase německé How Now, tedy technologii a nové konstrukce zbraní, hlavně letadel a tanků, která zatím Německo vzrábět nemohlo. A tak prototypy se mohli společně zkoušet v ruských stepích, dostatečně daleko, aby na to Francie a Anglie nepřišly

J. Babička 2.2.2020 20:47

Zajímavé je, že poslední vlak, vezoucí suroviny pro německý válečný průmysl přejel hranice u Ruska na německou stranu 2 hodiny před nacistickým útokem na SSSR

Když ve Fancii zvítězili němečtí vojáci krmení ruským obilím a tanky a letadla poháněné sovětekou ropou, Stalin Hitlerovi poslal gratulaci

J. Václavík 2.2.2020 21:14

SSSR potřeboval udržet Německo ve válce se "západními spojenci". Šlo o postoj USA, které prohlásily, že když Německo bude bojovat proti SSSR, pomohou Německu, a když bude bojovat proti Anglii a Francii, půjdou proti Německu. SSSR chránil svoje zájmy. Je to jasné?

P. 1 3.2.2020 20:25

A to sis vycucal z kterýho prstu? V jednou máš pravdu, rusácko si chránilo své zájmy ... agresivní okupantské zájmy.

M. Kozák 2.2.2020 23:38

Hele babičko, proč by měl Sssr dodržovat nějakou smlouvu z Versaj, když tam chybí jejich podpis, he?! A navíc tak přílbou smlouvu nakonec nedodržoval nikdo! Včil pindej.

V. Novák 8.2.2020 18:49

Nějak jste "zapomněl" na to, že v Rapallu SSSR zahájil spolupráci s Výmarskou republikou, tedy Německem budujícím, nebo aspoň pokoušejícím se budovat demokracii. Vojenskou spolupráci ukončilo po nástupu Hitlera k moci.

Versailleskou smlouvou SSSR nemusel být vázán, protože k "jednání" (tedy k diktátu vůči Německu) nebylo Rusko přizváno, tedy se smlouvou ani nemohlo vyjádřit souhlas nebo nesouhlas. Třeba s okupací a anexí Besarabské gubernie Rumunskem...

Zato Polsko uzavřelo dohodu až s Hitlerovým Německem, stejně jako Velká Británie Námořní dohodu. O Mnichovském diktátu, kdy "demokrati" umožnili Hitlerovu Německu, Polsku a Maďarsku okupaci značných částí ČSR, se snad anu nebylo nutno zmiňovat.

Zato to, že do 20. srpna 1939 měly "demokratické" mocnosti šanci uzavřít smlouvu o vzájemné obraně při napadení, o niž SSSR velmi usiloval už od roku 1935, je třeba připomínat.

J. Babička 2.2.2020 20:36

Kdykoliv se vyskytne kritika Ruska, nastoupí ruští trolové, aby ji zpochybnili. Nakonec v příspěvku dole je typický případ.

Pro někoho jsou to pořád jen spiklenecké a paranoidní teorie, ale k informacím o tom, jak ruští trollové promyšleně ovlivňují veřejné mínění a volební výsledky, přibyl o víkendu další střípek.

Nezávislá ruská televize tvrain.ru vydala rozhovor s člověkem, který měl v letech 2014–15 pracovat v jednom z center ruské propagandy a v detailech popisuje metody manipulace na webu a sociálních sítích. Mladík s krycím jménem Maxim strávil rok a půl v Petrohradu na známé adrese Savuškina 55. Zdejší pracoviště fungovalo až do loňska v utajení, ale pak se začaly objevovat zprávy, že jde ve skutečnosti o továrnu na propagandu.

O centru na adrese Savuškina 55 – a o tom, že cílem ruských trollů je i Česko – jsme psali už zde. Rozhovor ale ukazuje pár detailů o tom, čeho přesně může být Česko před volbami cílem. Rozhovor je zajímavý jednak tím, jak v maličkostech vykresluje fun

J. Babička 2.2.2020 20:38

Rozhovor je zajímavý jednak tím, jak v maličkostech vykresluje fungování trollů, o jejichž existenci většina lidí na Západě možná ani netuší. A také v tom, jak úzkostlivě agentura tajila existenci.

Maxim pracoval v zahraničním oddělení, které mělo podle něj výsadní postavení. Už dva roky před volbami dostalo za úkol „ovlivňovat mínění“ a stáčet on-line diskuse pod články

V. Novák 8.2.2020 18:51

Věcnou námitku by se vám podařilo vyškrábnout - nebo jste schopen jen blbě pindat o trollech?

J. Václavík 2.2.2020 18:35

Tento článek je neuvěřitelný žvást od začátku do konce. Špetka pravdy smíchaná s hromadou lží, prostě špičková demagogie. Je toho tolik, že to překračuje možnosti diskuze pod článkem. Proto jen odkážu na pospolne.cz a knihu Bůh synergie.

P. 1 3.2.2020 20:24

Copak, nejdou ti fakta pod čumák.

P. Novák 1.2.2020 17:39

Versailleskou smlouvou bylo Rusko silně poškozeno. První Versailleskou smlouvu porušily Francie, Německo, Británie, když podepsali Mnichovskou dohodu. Bylo jasné, že nejde o poslední požadavek a územní zisk Hitlera, který požadoval historická s Německem spjatá území na východě. Západ s SSSR odmítl podepsat spojeneckou dohodu na obranu proti Německu. SSSR udělal jediné možné a s Německém podepsal dohodu o vymezení sfér vlivu. Od SSSR by bylo hloupé, kdyby po porážce Polska od Německa nepřijal do své správy území, která mu před 1. světovou válkou patřila. Hitler po porážce západních zemí nedodržel ani tuto dohodu a SSSR napadl.

P. 1 3.2.2020 20:24

Žvaníš z cesty. Rusácko nebylo ničím poškozeno. Jen rusáckem okupované země získaly po první světové válce nezávislost. Zrůda stalin nejen že si s hitlerem tajně rozdělil Evropu, zrůda stalin navíc porušil spojeneckou smlouvu s Československem, když tajně vyjednával s hitlerovským německem dávno před Mnichovem. Západ nic neodmítl. Zrůda stalin o nějaké spojenecké smlouvě ani neuvažoval, celé jednání bylo jen na oko. Stalin se už dávno rozhodl, že vleze hitlerovi do zadku.

https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/ribbentrop-molotov.A141106_181522_vojenstvi_kuz