Diskuse k článku

Vladimír Dlouhý: Sankce vůči Rusku fungovat nebudou

V Česku se mluví o sankcích vůči Rusku více než v jiných zemích. Nyní jsou opět v centru pozornosti. Dle prezidenta Hospodářské komory se v Česku tématu sankcí chytili ti, kteří v nich objevili příležitost, jak něco prosadit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V.Hricák 8.9.2014 11:22

Re: Něco se zapomělo.

To je již obehraná píseň.Zkuste něco nového.Pokud by jsme měli v devadesátých letech kádrovat politiky podle členství v KSČ,tak by jsme ,po vynechání prostoduchých jedinců,asi nedokázali obsadit ani všechna místa v parlamentu.

P. Čech 8.9.2014 11:18

Něco se zapomělo.

V životopisu pana Dlouhého pan Žižka opoměl uvést, že pan Dlouhý je "bývalý" komunista. Před listopadem 1989 byl v Prognostickém ústavu funkcionářem KSČ.

V.Hricák 8.9.2014 11:15

Nepamatuji se,kolikrát jsem se s V Dlouhým

dokázal názorově ztotožnit,ale mnohokrát to určitě nebylo.Dnes mu mohu s klidným svědomím dát za pravdu.Dopady sankcí na naší ekonomiku můžou mít navíc opakované dozvuky.V první fázi to budou přímé výpadky našeho vývozu do Ruska a v druhé pak výpadky obchodu s těmi západními firmami,které taktéž přijdou o zakázky v Rusku.Některé české firmy totiž vyrábějí komponenty pro německé,které je dodávají,již jako technologický celek,na ruský trh.Vyčíslit takové škody je dnes téměř nemožné.Můžeme jenom se zatajeným dechem čekat,jak to všechno dopadne.Jsem stále skálopevně přesvědčený,že hlavním viníkem vzniklé situace je západ a je pouze na něm,aby minimalizoval škody pokusem o diplomatické urovnání situace.A porovnávat účinnost sankcí proti Rusku se zeměmi,jako je Kuba,Sev.Korea,nebo Írán,se nám opravdu nemusí vyplatit.