Diskuse k článku

Vladimír Dlouhý: Sankce vůči Rusku fungovat nebudou

V Česku se mluví o sankcích vůči Rusku více než v jiných zemích. Nyní jsou opět v centru pozornosti. Dle prezidenta Hospodářské komory se v Česku tématu sankcí chytili ti, kteří v nich objevili příležitost, jak něco prosadit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V.Hricák 12.9.2014 20:18

Re: Madam,

když už máte,co by nositelka pravicových ideí,tak vysoké právní vědomí,jak hodnotíte pochybné kšefty Kalouska?Na novinkách jste se ze něj bila,jako lvice.Přitom je to po Klausovi druhý největší zloděj v české politice.A když už jsme u toho Klause,najděte si,jaký má názor na Ukrajinské události,sankce proti Rusku a na nezastupitelnou roli našich médií.Abych vás moc nenapínal,řekl,že od sametu si nikdy nepomyslel,že nastane znovu vymývání mozků.

V.Hricák 10.9.2014 12:23

Re: I kdyby Porošenko zvítězil

tak to bude trvat celé generace,než z lidí vyprchá vzájemná nenávist.Věci už zašly příliš daleko a jinou možnost,než oddělení obou etnik nevidím.Před půl rokem by to vyřešila autonomie,nebo federace.Dnes se mi i tyto možnosti zdají nerealizovatelné.Už je rozděluje příliš mnoho utrpení a příliš mnoho mrtvých.Rusové o ně zájem nemají a jim samotným nezbyde asi nic jiného,než vyhlásit samostatnost.

V.Hricák 10.9.2014 12:14

Re: PS

Podle měřítek ukrajinské vlády,s požehnáním západu,by jsme mohli mezi teroristy zařadit i polovinu skotů,italů,belgičanů a bůh ví,koho ještě.Všude tam vzkvétá separatismus.A když už jsme u toho,i v samotných Spojených státech se začíná rýsovat problém.Z Texasu se stále silněji ozývají hlasy požadující odtržení od USA.Jsou to snad také teroristé?Pošle na ně Obama také tanky,jako jeho nový spojenec Porošenko?

V.Hricák 10.9.2014 12:05

Re: Zatímco na Ukrajině

si už příští týden padnou kolem krku a řeknou si:Co jsme si,to jsme si.I kdyby tam rusové nezasahovali,stejně by tam po sobě stříleli a umírali by nevinní.Když už západ vypustil džina z lahve v Kosovu,měl stejný postup zvolit i na Ukrajině.Obama měl Porošenka přinutit k jednání se separatisty dřív,než tam porošenko poslal armádu do protiteroristické operace.Pokud je mi známo,separatisté chtěli s Kyjevem jednat o autonomii mnohem dřív,než padl první výstřel.To Jaseňuk je nazval teroristy a poslal na ně tanky.

P. Bárta 10.9.2014 8:22

Re: NeRorumíš,

Kdyby nedošlo k zásahu USA proti Srbsku, válčili by dodnes, Stačí, že holandské oddíly SFOR přihlíželi vraždění v Srebrenici s prohlášením, že" nemají mandát zasáhnout".

P. Bárta 10.9.2014 8:19

Nesmysl

Naprostej nesmysl. Zatímco obchod EU do Ruska tvoří 7 % HDP, obchod Ruska do EU 50% HDP. A TO UŽ JE ZNÁT A BUDE TO BOLET!

K. Plíhal 9.9.2014 21:59

Re: Teprve teď si uvědomuji proč se Rusko zřeklo Ukrajiny

Měli jsme štěstí na příjemné počasí pozdního léta a tak jsme namísto diskuzí o národnostních problémech popíjeli venku pivo a koukali po holkách, které se tam velmi rády vystavují na obdiv. Kdo by řekl, že za pár let tam příjde válka. Porošenko by měl ustoupit, pokud nemá armáda síly na vítěztví, a bez východu UA vstoupit do NATO. Lidé by mu asi odpustili, pokud to skončí rychle.

J. Václav 9.9.2014 19:48

Pardon,

obsazovli funkci obecního policajta.

J. Václav 9.9.2014 19:23

Pane Křivane ano, genialita našich předků

je to co nás může zachránit, jen jí musíme studovat. Teď když se blíží komunální volby, vzpomínám na jeden starý český film, kdy radní obsazovali místo obecního pastejře. Chytrý radní vyzval uchazeče " pastejři dej starostovi facku ", dal a bylo rozhodnuto. Rozhodovat fackama bude asi to nejlepší, protože to bolí jen jednoho.

J. Křivan 9.9.2014 18:25

Re: Přemýšlet pane Křivane,

Pane Václave, asi platí genialita Einsteina, které ho tu už několikrát citovali jiní. 4WW bude opět klackama.

V.Hricák 9.9.2014 17:16

Re: pan Dlouhý nemá pravdu

Naučte se počítat.Rok 1945 nemůžete počítat,protože nás USA s V.Británií obětovaly na Jaltě v handlu se Stalinem.A rusové,resp.komunisté nám vládli 40 let.Naučte se dějepis,protože i Rusko infikoval komunismem západ.Lenin sám ve svých pamětech přiznal,že byl těsně před revolucí financován západem

J. Václav 9.9.2014 17:12

Vždy, když jsem si chtěl udělat

pravdivý názor, ptal jsem se prostých lidí, ono totiž říkají to co cítí,nemají potřebu lhát a předstírat. Ukrajina naštěstí miluje více Boha než Lenina.

V.Hricák 9.9.2014 17:09

Re: Rorumím,

a jak potrestáte USA za agresi v Iráku,nebo Srbsku.V prvním případě šlo o vylhaný důvod k okupaci,podruhé šlo o stejný případ,jako o Doněck a Luhansk.Měřme všem jedním metrem.Osobně jsem s osamostatněním Kosova měl problém.Západ si postavil hlavu a silou si prosadil svou.Proč se nyní nezachoval stejně a nezačal bombardovat Kyjev?

J. Václav 9.9.2014 17:03

Ženské, Stanislave, jedině ženské.

O jedné vím, mám jí doma. Má notebook, všechno má přečtené, jen se diví, že já se tady dohaduji. Svolává na nás nějakou kalamitu, aby nic nešlo a z vrtulníků nám shazovali mléko a chleba. Zapoměla na pívo.

J. Václav 9.9.2014 16:56

Přemýšlet pane Křivane,

přemýšlet. Jenže myšlení bolí, to už říkával můj profesor před 50 lety.

Jiri Janecek 9.9.2014 16:44

Od veci...

Muzu se zeptat - ten zeleny crytlistek vyjadruje nejak Vase sympatie ke Strane zelenych? Nebo je to jen nahoda?

Jinak si dovoluji poznamenat, ze spise nez "jedine mozne" potrestani agresora existuje nekonecne mnoho moznych potrestani (at uz teda potrestanim nebo agresorem myslime cokoli).

Taky jsem si vzpomnel na jednu epizodu ze serialu Cerveny trpaslik, kdy Rimmer zpusobi totalni porazku zlych sil na planete parafinu... Doporucuji shlednout...

J. Křivan 9.9.2014 16:28

Re: Teprve teď si uvědomuji proč se Rusko zřeklo Ukrajiny

Pane Urbanče, Vy jste střízlivě uvažující středoevropan a proto se Vám zdá absurdní náboženský fanatismus, mě taky. Já na rozdíl od Vás jel do Kyjeva vlakem přes Karpaty. Na kopci, nad každou chudičkou vesnicí, kde střechy domů tvořily plechy z barelů od nafty byl nový neveliký, ale impozantní kostel s pozlacenými kopulemi řecko-katolické církve.

Nejznámější velitel povstalců Igor Strelkov nyní, po návratu z Ukrajiny podniká pouť po pravoslavných klášterech. V Moskvě obnovili chrám na místě, ke měl stát nejvyšší mrakodrap se 150 metrů vysokou sochou Lenina.

Ano, je to zástupný problém, ale na "chudý lid" to funguje, proto při Vašem jednání tohle téma nikdo neřešil. Vy jste se nejspíš s těmi "chudými" míjel. Vaše trajektorie tu jejich nikdy nepřetne.

PS Návrh ukrajinského zákona, který omezuje ruštinu, je čertovo kopýtko a cesta ke štěpení podle národností.

J. Křivan 9.9.2014 16:08

Re: Není to hlavně proto,

Pane Václav, tohle není špatná myšlenka, ale co s ní?

S. Cerman 9.9.2014 13:16

Jiří kdo ale bude mít odvahu vypnout GPS,

mobily televizi i internet, jinak globalizaci nezrušíš. Jedině to dokáže ten kdo zmáčkne tlačítko globální jaderné odvety. Jak to řekl Einstein: nevím čím se povede 3 světová válka, ale bezpečně vím, že čtvrtá se opět povede klacky a kameny.

J. Václav 9.9.2014 12:38

Tendenční názor.

To samé bych mohl říci o Rusku, že jeho agresivní postoj vůči Ukrajinské svrchovanosti je jen namířený na oslabení USA a EU a rozhodně je tento názor pravděpodobnější, protože jsou k němu markantní důkazy.

J. Václav 9.9.2014 11:49

Vždyť to není tak dávno

kdy lidstvo žilo v tlupách a najedou se vyspíme v Austrálii a večeříme v Praze. Lidský mozek se tak rychle nemění. Ono i to Rusko je trochu proti přírodě, byla to země desítek malých uskupení, ještě v raném středověku.

K. Plíhal 9.9.2014 10:56

Re: Máte pravdu,za šest měsíců,

Zimní nedostatek plynu může být impulsem k rozdělení Ukrajiny. Ten plyn bude potřeba. Ať je situace na východě jakákoliv, Ukrajina nedokáže zatím separatisty porazit a protože nemáme žádný obranný závazek, bude se muset východu vzdát. Tím se uvolní napětí, EU na plyn půjčí a uspokojený Putin otevře kohoutky.

K. Plíhal 9.9.2014 10:46

Re: Není to hlavně proto,

Je to možné, lidský mozek je asi evolučně přizpůsoben k žití v omezené komunitě, Vaše otázka má logiku. Model národnostních regionů/krajů pod záštitou EU by nemusel být špatný.

J. Václav 9.9.2014 9:46

Není to hlavně proto,

že globalizace je jaksi proti lidské přirozenosti ?

H. Míčková 9.9.2014 9:39

Re: pan Dlouhý nemá pravdu

až na to paní Dudková ,že s Ruskem máme proradností  staleté zkušenosti ..

H. Míčková 9.9.2014 9:28

aspoň víme

nu což je dobré vědět  ,podle

toho, jak se kdo staví k jedinému možnému potrestání agresora...  tak  poznáme

nositele levicových ideí s nízkým prahem právního vědomí...

R. Jackl 9.9.2014 9:21

Re: Rusko

:-DD divná logika!§ Když pranýřuji rusofobii a válečné štváče! Jinak magor není nadávka, bohužel jen konstatování stavu na základě odpovědi. A jen tak na okraj, koho že na všech stranách osočuji??  Vyjimky plati jen na debilní odpovědi typu "těšení se na válku" !

K. Plíhal 9.9.2014 8:55

Re: Vážený pane Urbanče, před 10 lety

Byl jsem dvakrát pracovně v Doněcku, měli jsme Ukrajince i ve firmě, ale nikdy jsem s nimi nehovořil o národostních či politických věcech. Ani jsem nikde nepostřehl znaky, které by dávaly předtuchu jakéhosi vnitřního napětí na Ukrajině včetně sporu s ruskou menšinou. Mám pocit, že současná krize na východě je vedená shora, nikoliv zdola a nepramení primárně v národostní nenávisti.

S. Cerman 9.9.2014 8:52

Re: bez komentáře

Díky pane Skřivánku!!!! Ukrajina se rozdělí, bohužel, bude to stát asi ještě dost mrtvých. Co je to proti tomu když se rozdělí Britské imperium. Pak to bude Španělsko, Itálie. A vzor je Kosovo!!! To byl velký Džin vypuštěný z lahve! Asi je svět ve fázi dělení.

K. Plíhal 9.9.2014 8:49

Re: Rusko

Na základě intenzity příspěvků p. Jackla na toto téma jsem došel k závěru, že se na válku vyloženě těší. Nasvědčuje tomu i množství nadávek, které rozdává na všechny strany.