Diskuse k článku

Vláda při náběhu poslední vlny EET sníží DPH u řady služeb

Verdikt Ústavního soudu z loňského prosince, který zrušil náběh třetí a čtvrté fáze EET, po nichž už měli reportovat všichni, přinutil vládu k novele zákona o elektronické evidenci tržeb. Ministerstvo financí přišlo s receptem, který by podle něj mohl fungovat. Vymezí se, kdo je tak malý, že na něj online hlášení tržeb nemá dopadat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Markvart 29.5.2018 12:30

Ten titulek je špatně

Vláda nic nesníží, nemůže snížit, není to v její kompetenci, není to v její moci. To asi za prvé, ale o to zřetelněji. Vláda to navrhne parlamentu a záleží jen a jen na něm, jestli schválí vládou navržené legislativní změny.

Stále víc a víc se ukazuje, že problém nevykazování tržeb není primárně problém hospod, ale že se to týká celé řady jiných oblastí ekonomiky. Jenomže hospodští mají zakořeněnou pověst, stejně jako stále ještě dnes taxikáři a dříve řezníci, či zelináři, těch co se kapsují na druhých, těch co druhé okrádají. A této averze, a mnohdy pseudoaverze, využil Andrej Babiš pro zavedení svého snu o elektronické evidenci tržeb. Toto je to, co mu získalo masivní podporu, protože téměř každý byl v životě někdy přesvědčen, že ten účet za večerní flám je poněkud vyšší než si on představoval, a téměř každý v tom viděl spíše okradení hostinským, než aby si přiznal, že se prostě "rozjel" nad míru obvyklou.

A co se týká hospod, resp. evidence tržeb v hospodách: asi se nikdy nedaly zkontrolovat