Vláda najala právníka Milana Kindla, aby vyřešil odchody lékařů

Jak Kindl pomůže vládě vyřešit krizi s odchody lékařů? Vtip, jemuž mnoho lidí uvěřilo.

István Léko 24.1.2011
O bývalém proděkanovi plzeňských práv ještě budeme slýchat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy O bývalém proděkanovi plzeňských práv ještě budeme slýchat. | foto: Česká pozice
O bývalém proděkanovi plzeňských práv ještě budeme slýchat.

Vláda Petra Nečase najala právníka Milana Kindla, aby vyřešil krizi s odchody lékařů v rámci akce Děkujeme, odcházíme. V únoru 2011 Milan Kindl otevře v Plzni lékařskou fakultu a za dva tři měsíce máme nové doktory i s tituly.

Než se kdokoli začne rozčilovat, dodejme, že je to samozřejmě vtip, který si v těchto dnech posílají lidé mezi sebou formou SMS. A vtip je to dobrý. Jenomže stalo se, že mnoho lidí, kteří tuto zprávu obdrželi, v první chvíli uvěřili její první větě. A také proč ne? Právě to je zvláštní, že v dnešní době by tomu člověk i uvěřil.

Když se totiž loni na jaře jen šuškalo, že ČEZ vybral mezi právní firmy, se kterými hodlá spolupracovat, i kancelář bývalého proděkana plzeňských práv Kindla, který je spojován se skandálem na fakultě, všichni jsme si mysleli, že jde o legraci. To přece není možné! ČEZ ale vše potvrdil a bylo po zábavě.

Energetická společnost však ještě vybrala i advokátní kancelář Pavla Němce, blízkého spolupracovníka Milana Kindla, hlavního aktéra skandálu na plzeňské právnické fakultě, kde se opisovaly diplomové práce a studovalo v rekordně krátkých časech. Němec získal na plzeňských právech titul JUDr. a rigorózní práci obhajoval právě u Kindla. Jako ministr spravedlnosti si později u Kindla také objednal posudek ke kauze katarského prince. Němec tehdy čelil kritice, že prince vydal do Kataru. Tím Katařan unikl vězení za sex se šestnácti nezletilými dívkami.

Němec a Kindl jsou pozoruhodný tandem, kterému se daří díky podpoře vládních politiků z ODS. A i když zpráva o jejich angažmá v případě odchodu lékařů byl vtip, počítejme s tím, že o Kindlovi v souvislosti se státními zakázkami ještě uslyšíme.