Diskuse k článku

Vláda jako celek příliš ustupuje návrhům z programu ČSSD

„Já byl v politice v době, kdy by asi každý premiér v dnešní Babišově situaci musel odstoupit, neboť by si to přála drtivá většina lidí,“ říká v rozhovoru šéf Hospodářské komory ČR a exministr průmyslu Vladimír Dlouhý. „Dnes je to jinak, Babišovo odstoupení si nepřeje nejen téměř 30 procent jeho voličů, ale zřejmě ani další skupiny.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 21.7.2019 9:56

Vladimír Dlouhý byl ministrem vlády v kritickém roce 1992

Byl ve vládě V. Klause! Ve vládě, která nastartovala extrémně nízkou porodnost v našich rodinách (plodnost pod 1,3 dítěte/ženu), a tím nás odřízla od budoucnosti! Nejde jen o to, že, cituji: ..."při současných demografických trendech a nastavení mandatorních výdajů musíme něco začít dělat, abychom za deset či patnáct let nestáli na pokraji obřího zadlužení". Jde o to, že pan V. Dlouhý zvedl jako ministr roku pro transformaci daňové a sociální legislativy z hromadně vymírajících zemí Evropy do naší legislativy. Důkaz: Časově i věcně prokazatelného poklesu porodnosti si v přímé souvislosti s reformou daňového systému (k 1. 1. 1993), o 30 000 dětí ročně povšiml také M. Hiršl. Cituji z jeho studie: Změny ... ukazují trend vývoje skutečných hmotných životních podmínek ve kterých rodiny s dětmi žijí, a který výrazně ovlivňuje rozhodování mladých lidí o tom, zda vůbec mít děti a kolik. ... Bylo to způsobeno vyšším růstem míry zdanění pracovních příjmů rodičů v porovnání s bezdětnými ... (De

I. Patta 21.7.2019 9:57

Re: Vladimír Dlouhý byl ministrem vlády v kritickém roce 1992

Bylo to způsobeno vyšším růstem míry zdanění pracovních příjmů rodičů v porovnání s bezdětnými ... (Demografie, 2004, 46: 166 až 176).

I. Patta 21.7.2019 10:00

Re: Vladimír Dlouhý byl ministrem vlády v kritickém roce 1992

Oprava: V. Dlouhý zvedl jako ministr RUKU pro transformaci daňové a sociální legislativy z hromadně vymírajících zemí Evropy do naší legislativy.

K. Vyšata 16.7.2019 14:44

To podstatné se propáslo hned po volbách.

Vítěz voleb ANO prostřednictvím svého předsedy nabídlo koaliční spolupráci ODS. Ta zbaběle uklidila svůj mocenský potenciál do opozice a tím propásla možnost v koalici s ANO směrovat vládu. Tak šáhl Babiš kde byla větší vstřícnost a logicky podle toho se směr vládnutí stočil k sociálně demokratické politice. Prostě to tak v politice chodí.

Navíc, současná politika se docela líbí (trefa do správné fáze ekonomického cyklu) a to zaručuje ještě na pár let volitelnost Babiše a ANO.