Diskuse k článku

Vizionářští spisovatelé a filmaři jsou často mimo, ale občas se trefí

V mnoha aspektech se moderní život až překvapivě podobá utopiím, jak je před desítkami let popsali otcové žánru sci-fi. Zajímavé je, kde se netrefili – i pokud se na svých vizích v zásadě shodli. Nejlepším příkladem jsou létající auta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Munzar 15.9.2020 13:59

"...samořídící auta. Ta se na rozdíl od těch létajících už běžně vyrábějí..." tak na tohle bych chtěl nějaký odkaz. Chci koupit samořídící auto, ve kterém budu moci za jízdy klidně spát, nebudu ho muset vůbec kontrolovat (natož řídit) a ono bude schopné bezpečného provozu v běžném provozu na běžné ulici, bez toho aby panicky zastavovalo v běžných situacích, ale bylo schopné předvídat a přizpůsobit se tomu.

ŽÁDNÉ TAKOVÉ AUTO NENÍ!!! Pokud tomu věříte, stal jste se obětí PR keců a nesplnitelných slibů startupovek. A nebude ani nijak brzo, protože za prvé (toto je jen můj názor, ale jsem o něm přesvědčen) by takové AI co by dokázalo výše popsané s klidem zvládlo i Turingův test a k tomu mají dnešní systémy ještě hodně daleko. Za druhé by musel výrobce převzít právní odpovědnost za provoz takového auta. A tomu se budou samozřejmě bránit. Jenže kdo jiný by ji měl nést?

L. Kašparová 20.9.2020 14:03

Samořídící auta budou muset lidem jako já vnutit zákonem. Opravdu nechci jezdit vozem, který nebude poslouchat mě, ale úřad, který bude mít UI na povel. Případně hackera, který se naboří do systému. Těžko říct, která varianta je horší.