Vítek se distancoval od Penty, má vlastní plán pro Sazku

Podnikatel Vítek popřel, že by vůči Sazce postupoval ve shodě s Pentou. Chystá vlastní plán restrukturalizace zadlužené firmy.

Podnikatel Radovan Vítek, jehož společnost CPI patří s pohledávkou 950 milionů korun k největším věřitelům Sazky, dnes popřel, že by vůči zadlužené loterijní firmě postupoval ve shodě se společností Penta, která nabídla akcionářům Sazky pomoc. „Radovan Vítek připravuje vlastní plán restrukturalizace loterijní společnosti a jejího fungování, který chce představit prostřednictvím prezidenta fotbalového klubu Sigma Olomouc Josefa Lébra akcionářům Sazky,“ uvedla dnes společnost CPI v tiskové zprávě.

Vítkův plán by měl navrhnout způsob oddlužení loterijní firmy a vyrovnání všech závazků a také navrhnout její další fungování. Měl by rovněž představit nový způsob financování českého sportu. „Jednou z variant je, že by výnosy z loterie šly do sportovních svazů,“ uvedl k chystané koncepci Lébr.

Společný plán chtějí Vítek s Lébrem představit sportovním svazům počátkem ledna. „Na rozdíl od nabídky Penty nemá tento návrh žádné ultimativní požadavky. Pro akcionáře může být navíc Vítkův návrh výhodnější, významnou část finančních prostředků má ve vztahu k Sazce již vázány, s čímž je spojen zájem situaci seriózně řešit,“ píše se dále v tiském prohlášení CPI.

Penta hodlá dnes obeslat akcionáře Sazky s vlastním návrhem na restrukturalizaci. Za stoprocentní podíl v zadlužené loterijní společnosti nabídne dle informací ČESKÉ POZICE sportovním svazům roční platby ve výši 400 milionů korun.

Nabídka bude dle Dospivy platit do doby, než soud nerozhodne o platební neschopnosti Sazky. Samotné podání návrhu na insolvenci jako překážku nevidí. Od 17. prosince jsou dle něho po splatnosti pohledávky ve výši zhruba 1,2 miliardy korun. V lednu pak bude splatných dalších 400 milionů korun z titulu splátek kuponů dluhopisů.

Související článek: Penta nabídla pomoc Sazce.