Diskuse k článku

Viktor Orbán: Illiberální politika je křesťanská svoboda

Maďarský premiér Viktor Orbán pronesl 27. července na každoroční, letošní jubilejní 30. letní škole v rumunském Tusnádfürdő (Băile Tuşnad) projev. Mimo jiné v něm říká, že illiberální politika, jež usiluje o křesťanskou svobodu, se snaží zachránit vše, co liberálové opomíjejí a čím pohrdají. Projev zveřejňujeme v jeho anglické verzi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Cenzura nedovolila napsat česky?

Jsem rád, že jste přiblížil oč v tak rozsáhlém proslovu Orbána šlo. Učil jsem se ve škole němčinu a tu jsem využíval i v praxi.

0/0
3.8.2019 20:31

Křestanství

Tu nejdůležitější větu -“Democracy owes its existence to Christianity". si právě Češi neuvědomují. Bez toho co Orban opakuje z bible, že NESTAČÍ SE VYHNOUT NEPOŠKODIT DRUHÉHO,ale DĚLAT JEN TO CO BYS DĚLAL SÁM SOBĚ, demokracie NEFUNGUJE!!

0/0
3.8.2019 16:56

Re: Cenzura nedovolila napsat česky?

Je to dost dlouhý projev a stejně dneska každý umí anglicky, ne? Překládají se jen krátké články z Guardianu, ty jsou i ideologicky uspokojivé. Orbán řekl zhruba to, co víme všichni a s čím velká většina (odhaduji) souhlasí: liberální demokracie v dnešní podobě je cesta k nové totalitě; skutečná svoboda a suverenita, osob i národů stojících na pilířích křesťanství, jak byla zamýšlena otci poválečné mezinárodní integrace, je spíš "illiberální" demokracií, Liberálové se nás nesnaží přemoci příkladem a argumentací, ale povrchními odsudky a nenávistí. Mě se ten Orbánův projev zdá velmi dobrý, ČT24 k němu žádný Fokus V.Moravce jistě neudělá.

0/0
3.8.2019 14:50

Cenzura nedovolila napsat česky?

To mě zaujalo proč to není v našem jazyce.

0/0
3.8.2019 12:43