Diskuse k článku

Viktor Orbán: Co se stalo s Evropskou unií? Kam zmizel evropský sen?

Na konferenci Třicet let svobody v sobotu 19. června v Budapešti se maďarský premiér Viktor Orbán v projevu věnoval budoucnosti Evropské unie. A uvedl sedm tezí, jimiž jeho vláda hodlá přispět do panevropské diskuse o budoucnosti Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Dorotík 5.7.2021 9:11

Orbán je borec. Proti tomu naši představitelé jsou jen vyčůránci, kteří vyčkávají, kam se vítr obrátí. Orbám dělá protivítr v zájmu své země, lidu, svobody, nezávislosti, suverenity. My my vítr neděláme, ani náhodou, stále čůráme jen po větru mocných - spíše drzých a neomalených, abychom se náhodou nepočůrali, takže tak stále jen někomu poklonkujeme a lezeme do zádele. "Kdo svobodu ztratil v boji, jednou ji zase získá zpět. Kdo se svobody vzdal bez boje, nikdy ji už nezíská." (Churchill).

:-)

J. Vrabec 29.6.2021 9:30

Tak at si Ostblock zaridi vlastni EU-EST a tam uskutecni sve sny. OLD EU usetri moc a moc penez a zla. EU EU

I. Patta 27.6.2021 21:45

Pokud chcete vědět proč v novém tisíciletí nerosteme, zadlužujeme se a vymíráme, přečtěte si nově vydanou knihu Ekonomům to myslí černobíle.

L. Zídek 27.6.2021 15:53

Bez přehánění, Orbán je novodobý Jan Hus a nekonečné díky za něj. Obávám se o něj, podpora pouze od Poláků je málo. Češi vyčkávají jak se to vyvrbí o Čaputovcích nemluvě. Všichni , kromě vepřů , co z Bruselu tyjí, vědí , že má Orbám pravdu, ale chybí odvaha ho podpořit. Proto konec říše Eurosajuz bude krvavý, jako každé Říše.

M. Kvapilík 28.6.2021 19:01

Tak to zas ne. Hus nikdy evropsky nemyslel. Kdyby evropsky myslel, nevyvolávsl by rozpory v době ohrožení Evropy islámem. Doporučuji se seznámit s odkazem císaře Zikmunda když ve Znojmě umíral.

J. Koutský 29.6.2021 8:51

Hus nevyvolával rozpory. Snažil se o nápravu církve. Nakonec proto byl i svolán do Kostnice koncil!!R^

M. Kvapilík 29.6.2021 9:06

Hus z mezinárodní univerzity vyrobil regionální učiliště. O nápravu se snažil za cenu vleklých konfliktů, a to právě když Osmané zase jednou dobývali Evropu. V Kostnici byl Hus jedním z mnoha bodů, doplatil za urputnou snahu Evropy o jednotu a nejpřísněji se k němu chovali Angličané, ne Němci.

M. Kvapilík 28.6.2021 19:01

Tak to zas ne. Hus nikdy evropsky nemyslel. Kdyby evropsky myslel, nevyvolával by rozpory v době ohrožení Evropy islámem. Doporučuji se seznámit s odkazem císaře Zikmunda když ve Znojmě umíral.

P. Čech 27.6.2021 9:24

Česká pozice? Zdá se, že jde o Anglickou pozici.Žijeme snad v České republice a zasloužíme si informace pro svobodné lidi v českém jazyce. A nebo je snad naším úředním jazykem angličtina?

L. Kašparová 27.6.2021 11:46

Naprostý souhlas. A netýká se to jen České pozice.

J. Koutský 28.6.2021 10:57

Učte se jazyky. Žijete v mnohonárodní EU!!:-P