Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zídek 27.6.2021 15:53

Bez přehánění, Orbán je novodobý Jan Hus a nekonečné díky za něj. Obávám se o něj, podpora pouze od Poláků je málo. Češi vyčkávají jak se to vyvrbí o Čaputovcích nemluvě. Všichni , kromě vepřů , co z Bruselu tyjí, vědí , že má Orbám pravdu, ale chybí odvaha ho podpořit. Proto konec říše Eurosajuz bude krvavý, jako každé Říše.

M. Kvapilík 28.6.2021 19:01

Tak to zas ne. Hus nikdy evropsky nemyslel. Kdyby evropsky myslel, nevyvolávsl by rozpory v době ohrožení Evropy islámem. Doporučuji se seznámit s odkazem císaře Zikmunda když ve Znojmě umíral.

J. Koutský 29.6.2021 8:51

Hus nevyvolával rozpory. Snažil se o nápravu církve. Nakonec proto byl i svolán do Kostnice koncil!!R^

M. Kvapilík 29.6.2021 9:06

Hus z mezinárodní univerzity vyrobil regionální učiliště. O nápravu se snažil za cenu vleklých konfliktů, a to právě když Osmané zase jednou dobývali Evropu. V Kostnici byl Hus jedním z mnoha bodů, doplatil za urputnou snahu Evropy o jednotu a nejpřísněji se k němu chovali Angličané, ne Němci.

M. Kvapilík 28.6.2021 19:01

Tak to zas ne. Hus nikdy evropsky nemyslel. Kdyby evropsky myslel, nevyvolával by rozpory v době ohrožení Evropy islámem. Doporučuji se seznámit s odkazem císaře Zikmunda když ve Znojmě umíral.