Ceska Pozice

Véčka Bátorovi: Už mlč!

Dobeš s Bátorou dostali od předsednictva Věcí veřejných ultimátum: druhý jmenovaný se má vystříhat „kontroverzních“ výroků.

Ladislav Bátora, kandidát Národní strany, se skutečně stal Dobešovým poradcem. foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

Ladislav Bátora, kandidát Národní strany, se skutečně stal Dobešovým poradcem.

Trpělivost s kontroverzním Ladislavem Bátorou na ministerstvu školství dochází zřejmě i stranickým kolegům ministra Josefa Dobeše (VV). Na odvolání personálního ředitele Bátory, jehož kritizovali vrcholní představitelé koaličních stran ODS a TOP 09, opoziční ČSSD, KDU-ČSL a neziskové organizace, prý předsednictvo Věcí veřejných tlačit nebude. Ale ultimátum už zaznělo. Uvedli to představitelé „véček“ po stranickém jednání.

Jarolím: Moje podpora končí dalším Bátorovým kontroverzním vyjádřením„Bátora se řešil. Zejména to, zda je či není schopný úředník. Naši podporu má ministr Dobeš, a ten si za Bátorou prozatím stojí. Nicméně jsem deklaroval, že minimálně moje podpora končí dalším kontroverzním mediálním vyjádřením toho pána na téma, které se nedotýká jeho práce,“ citoval server ČTK místopředsedu VV Tomáše Jarolíma. Podobný postoj prý zaujímají i další členové předsednictva. Z výše citovaného výroku se dá vyvozovat, že kontroverzní vyjádření týkající se práce Bátora povolena má...

Pověstná bátoriáda, jak mediální kritiku národovce, předsedy iniciativy D.O.S.T. a exkandidáta nacionalistické strany, nazývá prezident Václav Klaus, tím na chvilku umlkne. O tom, že by v současné atmosféře neměl Bátora svými vystoupeními dále provokovat, ví své i sám dr. Bátora. Redaktorovi ČESKÉ POZICE, jenž jej před pár dny žádal o schůzku, sdělil, že „bude tři týdny držet bobříka mlčení“. Více času tak bude mít na KRVAVÉ škrty v resortu školství, k nimž byl vyzván svým nadřízeným – ministrem Dobešem.

Výběr článků týkajících se Bátorova působení na MŠMT:

 

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.