Václav Moravec kauzu Key Investments nesleduje. Proč o ní ale mluví?

Televizní moderátor prohlásil, že neprůhledná firma už dluží peníze jen jedné pražské městské části. Škoda, že neuvedl které.

Pokud se starostka Prahy 6 Marie Kousalíková (ODS) a šéf městské části Prahy 10 Milan Richter (ODS) dívali v neděli na Otázky Václava Moravce, museli se hodně divit. Tyto dvě městské části svěřily před lety dohromady 650 milionů korun firmě Key Investments a dodnes jim firma stále nevrátila přibližně 450 milionů, z toho 200 milionů Praze 10. Jenže moderátorská hvězda České televize v přímém přenosu prohlásila, že Key Investments dluží už jen jedné městské části.

Televizní diváci si mohou myslet, že ten hodný Key Investments peníze hezky vrací a zbývá už pouze jedna městská část. Škoda jen, že Moravec neupřesnil, zda peníze dostala Praha 6 nebo Praha 10. Je tomu skutečně tak? Samozřejmě není a občané Prahy 6, nebo 10 nemají důvod se radovat, že jejich stamiliony Key Investments již vrátil.

Kousalíková i Richter velmi době vědí, že to není pravda, kauzu Key Investments řeší bez výsledku již pomalu rok a půl. Proč Moravec takové bludy ve svém pořadu vykládá a ještě se k tomu tváří šíleně zasvěceně? Odpověď je jednoduchá: Aféru Key Investments moderátor nesleduje. Víme, že toho má dost, ale když už se k tak spletité kauze v tak sledovaném pořadu vyjadřuje, mohl by se připravit důkladněji. Stačilo by přečíst si články na ČESKÉ POZICI, která kauzu v lednu 2011 otevřela a od té doby vývoj důsledně sleduje.