Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 2.5.2021 21:27

Jezže, za dvacet let člověk splatí hypotéku a VLASTNÍ NEMOVITOST. Pak už platí jen údržbu. Za 20 let nájemník zaplatí stejnou částku a POŘÁD NEMÁ NIC. A nájemné může zdražit tak, že to neutáhne!

L. Kašparová 2.5.2021 13:33

Jenže v Německu taky jinak vypadá ochrana nájemníka. Počínaje řetězením smluv na dobu určitou. A taky tam jinak vypadá podíl nájemného na výdajích domácnosti.

V. Jura 2.5.2021 10:25

Nájemní bydlení však umožňuje sociální mobilitu,“ říká v rozhovoru Jan Rafaj

===================

Samozřejmě,že se takovému bude líbit,že lidé budou bydlet v nájemních bytech,když právě jeho firma má přímo zlodějské nájemné a nájemníci pokud mohou,tak jim utíkají.Nebude dlouho trvat a budou mít nájmy na Ostravsku jako v Praze.Bakalovi byty se měly prodat nájemníkům,jak bylo slíbeno!Stát selhal a nechal se s tím prodejem OKD okrást,jestli nebyli někteří na té zlodějině přímo hmotně zainteresovaní a mnozí si myslí,že ano.Navíc,sociální mobilita stěhování za prací atd. u nás není možná,protože platy u nás jsou žebrácké všude a pochybují,že by se někdo stěhovat kvůli tomu,že mu někde dají na mzdě o tři čtyři tisíce více.Kdyby o deset tisíc víc,tak by jistě přemýšlel,ale to u nás není nikde.