Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 6.11.2015 18:23
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Příčinou všeho je zrůdný Islám.

Muslimové díky svému fanatizmu a morální destrukci nejsou schopni vyřešit problém Blízkého Východu ani za 100 let, nejsou schopni se sdružovat, znají jen nenávist jeden k druhému. Tak jako tak potřebují tvrdou ruku z venčí, ať už to budou Rusové, nebo Američané. Syřané Asada milují, je to vlastně zástupce Aláha na zemi a Rusové dělají dobře, že ho podporují. Až se vyřeší problém s ISIS přijde na řadu politika, opět pod tlakem velmocí, jinak to prostě nepůjde. Pokud by Syrie dostala volnost k vlastnímu rozhodování, začnou další konflikty. Demokracii aplikovat muslimům prostě nejde, protože Islám jí nepřipouští.

Re: Příčinou všeho je zrůdný Islám.

Nikde v islámských textech není nic, co by demokracii vylučovalo. Umma v Muhammadových časech a hlavně v době prvních chalífů byla demokraticky uspořádaným společenstvím - tedy vojensky demokratickým.

Když byla v Evropě třicetiletá válka,

neexistovaly antibiotika, ani humanitární pomoc a ani nebylo mnoho příležitostí někam utéci. Odhaduje se, že konfliktu zúčastněné země ztratily průměrně kolem 30% populace. Teprve potom se Evropa začala sekularizovat. Obávám se, že současní Arabové jsou o tuto historickou paralelu ochuzeni - jednak mají k dispozici výše uvedené (co v Evropě tehdy chybělo), druhak pro poměrově větší vnější síly než jakým byla vystavena Evropa v tehdejší době (Osmané). Světová rovnováha sil je v něčem přínosná, v něčem způsobuje stagnaci vývoje.