V Sicily Café jsme mnoho Sicílie neužily

Škoda dalšího podniku, který dle webové prezentace vypadá slibně, leč ve skutečnosti se nijak nevymyká z průměru.

foto: © ČESKÁ POZICE, Richard CortésČeská pozice

Sicily Café byl po pravdě řečeno internetový objev. Zlákalo nás férovou prezentací a proklamovanou kvalitou, jež má vítězit nad obžernou kvantitou. Logistická rada: pokud se tam vydáte na ochutnávku, zůstaňte v těsném sousedství Jindřišské věže – my jsme při hledání poctivě obklusaly celé pražské Senovážné náměstí.

Náš omyl bohužel plynule pokračoval vytipováním snad nejhoršího místa, jaké bylo k dispozici, totiž nedaleko vstupních dveří, které za sebou prakticky žádný ze zdejších hostů nezvládl zavřít – buď se neobtěžoval, nebo vzdal nerovný boj s jejich nefunkčním mechanismem. Když jsme se v ledovém průvanu octly snad po osmé (potlačujíce jadrný komentář o cizích zadnicích a ojích) a navrch nám číšník nekompromisně oznámil, že polévku pro nás už nemá, poněvadž ta, která zbývá (doba oběda zdaleka neskončila), je rezervovaná (!?), dostaly jsme chuť se sbalit a ukázat Sicily Café paty. Hlad a zvědavost však nakonec zvítězily.

Z nové bašty za dětským koutkem, kde alespoň netáhne, se z dost ošuntělého lístku pokoušíme vyčíst aspoň nějaký předkrm – ty se ovšem v lístku nevyskytují. Naděje tedy vkládáme do číšníka, doufajíce, že nám něco flexibilně vymyslí, doporučil nám však jen dva saláty z nabídky. Pěkně děkujeme, rajčatový s cibulí ani okurkový se sladkokyselou zálivkou nechceme, za á je venku moc velká zima a za bé nás tyto šlágry předlistopadové éry ani trochu nelákají – jejich přítomnost na jídelním lístku sicilské kavárny je vlastně nepochopitelná.

Nakonec si musíme poradit samy – jako první chod objednáváme směs grilované zeleniny (99 Kč), která se ukazuje jako docela slušně připravená. Představuje ji obligátní středomořský mix cuketa-paprika-lilek plus cibule a červená paprika s obrovským trsem bazalky. Naší jedinou výtkou je suchost (olivový olej si musíme výslovně vyžádat) a naprostá nepřítomnost soli.

S předkrmem nejsme ještě zdaleka hotovy, když obsluha přináší hlavní chod – dva kusy bioburgeru se šťouchanými bramborami (159 Kč), kterých dostáváme slušný kopec – a jsou bohužel opět zcela soli prosté. Ještě hůře si vedeme s burgerem – mleté maso je tuhé (divily jsme se, proč nám donesli steakový příbor, leč vzápětí nám došlo, že podrážka se jinak asi ukrojit nedá), o kýžené šťavnatosti si člověk může nechat jen zdát... Smetanová žampionová omáčka byla naopak velmi chutná, ale celkový dojem nespasila.

Zdejší sporá nabídka (proti stručnosti nic nenamítáme, otazník vzbuzuje spíš její složení) zahrnuje mimo jiné steaky. Zkusily jsme kuřecí (149,-), podávaný na naše přání se šťouchanými brambory s jarní cibulkou a švestkovou omáčkou (30,-). Celá kreace byla opět silně neslaná, ale jistě lépe, než kdyby ji kuchař přesolil. Sladká švestková omáčka však k fádnějšímu kuřecímu masu nepasovala a nevybalancovala ani jeho suchost, šťouchané brambory lehce dusily. Naše chyba, že jsme navzdory intuici daly na číšníkovo doporučení...

Jako příjemné překvapení se nicméně ukázal závěrečný italský mrkvový koláč (49 Kč) plný nahrubo drcených mandlí, a tudíž velmi kompaktní a výživný. Po opulentním obědě sice dvakrát nedoporučujeme, ale ke zdejší opravdu kvalitní kávě (ristretto za 35 korun) v půli odpoledne je to špičková volba. Koláč nám ochotně rozdělili na dva talíře, stejně jako předtím grilovanou zeleninu.

V Sicily Café jsme tentokrát nechaly 658 korun. Hlavní chody nás zklamaly, obsluha neomráčila (nedostatek vstřícnosti kombinovaný s totálním mimoňstvím) a zmíněné posezení v sousedství věčně otevřených dveří bychom doporučily jedině za trest. Hrozným zážitkem pak byla návštěva toalet – bakelitové dveře a panelákové kliky bychom ještě vydýchaly, byť v podniku inzerujícím italskou kvalitu zrovna na místě nejsou. Dramatičtější však byl nepříliš utěšený stav, co se hygieny týče (napůl ucpané umyvadlo, o „vůni“ nemluvě). Na webových stránkách se dočítáme, že podnik hygienu zajišťuje prostřednictvím biologicky odbouratelných čistících prostředků. To je rozhodně sympatické, ovšem realita spíš svědčí o jejich nepoužívání...

Stejně tak proklamované užívání bioproduktů od českých dodavatelů – nejsme fanatickými příznivkyněmi všeho s nálepkou eko- či bio-, prvořadý je výsledek, ať se jedná o hygienu nebo chuť.

Rozhodně sympatické je, že v kavárně se nekouří, jinak však příliš friendly nepůsobí. Škoda dalšího podniku, který dle webové prezentace vypadá slibně, leč ve skutečnosti se nijak nevymyká z průměru... I když kávu mají opravdu dobrou – třeba sem někdy kvůli ní a dobrému zákusku ještě zajdeme...

Sicily Café

Senovážné náměstí 994/2
cafe.sicily.cz
Tel.: 224 281 098
Otevřeno: PO-PÁ 8.30 – 21.30

Počet příspěvků: 3, poslední 10.2.2013 04:00 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.