Diskuse k článku

V roce 2021 důchody mimořádně neposkočí nad zákonnou valorizaci

Na konci loňského roku byl předložen návrh důchodové reformy. Důchody by měly mít novou architekturu – každý, kdo odpracoval 25 let a platil odvody, by mohl počítat se základním důchodem deset tisíc korun, což má odpovídat minimálním životním nákladům důchodců. Ekonomové návrhu především vyčítají, že neřeší, kde na nové penze vzít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 10.1.2021 14:56

Baví mne myšlenka paní ministryně, že 10 000 stačí na minimální životní náklady. Desítku dáte za nájem v garsonce a budete tam potmě a v zimě, taktéž hladoví. A vlastně i žízniví, protože i vodné něco stojí.

I. Patta 10.1.2021 9:55

"Komiks pro spravedlivé důchody" v čele s paní Nerudovou a pod ochranou paní Maláčové ÚČETNĚ špatně nastavený státní důchodový systém ještě zhoršují a tím časově urychlují jeho bankrot. Proč účetně špatně nastavený? Protože mám na vstupu průběžné (mezigenerační) financování. Na výstupu, při výpočtu výše důchodu nemohu předstírat, že se jedná o systém fondový. Na našich osobních účtech je O,-Kč, protože peníze z odvodu sociálního "pojištění" jdou přímo do kapes, resp. na bankovní účet dnešním důchodcům! To znamená, že naše důchody financují jen a pouze naše dobře vychované děti. Kdo sice pracoval, ale děti nevychoval, tomu nemá kdo z odvodu SP přispívat na jeho důchod. Díky systémové účetní vadě vytunelovali bezdětní důchodci v roce 2020 ne méně než 50 miliard korun ze státního důchodového systému.

S. Tomáš 7.1.2021 13:06

Vzorem samozřejmě jsou kuřata Felixe HolzmannaV