Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 14.7.2016 10:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Gazdík - učenlivý žák mistra manipulace Kalouska

Ale, ale, Kalouskův poskok Gazdík (bez něj by dodnes smrděl ve své Suché Lozi) nám tu o morálce káže. Přitom měl coby zákonodárce léta možnost napravit základní chybu zákona o obcích, který umožňuje anonymní hlasování. Díky tomu se dějí velesvinstva v komunálním rozhodování, plundrující rozpočty a plnící kapsy grázlů skrývajících se za anonymitou hlasování.

Co Gazdíkovi bránilo navrhnou zrušení anonymity hlasování? Samozřejmě jeho zájem aby anonymita hlasování pokračovala. A tím beztrestné rozkrádání veřejných rozpočtů a majetků. Což Gazdíkovy, coby Kalouskovu učni viditelně vyhovuje.

Gazdík se bojí protikorupčního boje

Pan Gazdík je úzce spojen s gaunery Top09, to jsou ti kteří chtějí jakýkoliv protikorupční boj omezit. I v tomto článku prokázal Gazdík své napojení na Kalouska a spol.

Vážený pane poslanče

již fakt, že někomu, i v "pouhém" komunálu stojí za to někoho sestřelit a jít na jeho místo ukazuje, že (případné)riziko je vyváženo předpokládaným profitem kterým nejspíš není úmorná práce pro blaho veřejnosti.

Sleduji moje zastupitelstvo. Na rozdíl od předchůdců (pravděpodobně již) nedochází k masivní zlodějně, nicméně chybovost rozhodování je řekl bych 60%, nehovořím o věcech na něž mám jiný názor ale o věcech kde lze exaktně spočítat poškození veřejných statků. To je zlé a o to horší, když jsem svědkem, jak si ti aktuálně na výsluní "přimáznou" když to jde, jakkoliv nemusí jít přímo o zpronevěru.

A má-li starosta a tajemník na úřadě hlupáky, jeho odpovědnost.

Pane poslanče Gazdíku, kdysi jste prokázal/li s kolegou

dnes europoslancem JUDr. St. Polčákem, - že máte problémy a pravidla jednání samospráv tzv. " v malíčku"! Když dnes říkáte: - "Znám spoustu případů ze zastupitelstev, kdy se o

něčem hlasuje, jeden ze zastupitelů se zdrží, nezapíše se ale do zápisu

pro případ, že by došlo k nesmyslnému stíhání. Aby pak policie

nedokázala říct, který to byl, který se zdržel, a nemohli by být

obviněni. Bohužel už i k těmto praktikám jsme dospěli." - vlastně popíráte vlastní úsilí v roli zákonodárce. Zkuste se prosím ( dovoluji si požádat i paní redaktorku) seznámit s "převratnou" novinkou z dílny zákonodárců. Pan Polčák Vám může být, coby účastník / organizátor semináře v PS ohledně uvádění v samosprávách do života § 159 z NOZ ( 89/2012 Sb.) Pravda, dnes už zastupitelé neslibují uvádět nové zákony do života jako do roku 2000, - ale na svou čest a svědomí dodržovat zákony.

Re: Ještě doplnění, - prosba "zdola"

A co myslíte nebylo by od Vás / zkušeného komunálního funkcionáře

možno očekávat, že se v PS postaráte o změnu komun. zákonů - ve věci pořizování přesných a věrohodných zápisů z jednání zastupitelů?

Samozřejmě, že nelze stíhat žádného ze zastupitelů, u něhož nelze

prokázat - jak hlasoval / rozhodoval - jmenovitě! A

o tom právě § 159 OZ jasně hovoří, když definuje vazbu zákonem daných

pravomocí s odpovědností ze rozhodování jednotlivců. Co říkáte, -

pokusíte se, alespoň o tak jednoduchou věc? Na radnicích se

manipulátoři za pravomoc schovávají ale odpovědnost si politicky programově nepřipouštějí... To opravdu nevíte??? A co novináři, ti by se v

rozhovorech měli na takové zásadní dokumenty/ zákony zajímat a ptát

také, - nemýlím-li se. Díky za pozornost.