Diskuse k článku

V prvním čtvrtletí příštího roku bude vakcína pro 1,12 milionu Čechů

V lednu mají do Česka dorazit první várky vakcín proti covidu od firmy Pfizer. Zatím má Česko zasmluvněné dodávky 12 milionů dávek, což pokryje téměř sedm milionů lidí, součástí dohody je možnost přikoupit si je pro až 16 milionů obyvatel. Právo prvního vpichu drží lidé s rizikovou chorobou, třeba obézní či kardiaci, a zdravotníci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Vacek 22.12.2020 15:27

Pokud je vakcín nedostatek, tak nemá smysl provádět osvětovou kampaň. Ta má smysl spolu s restrikceni pro neočkované až tehdy, kdy bude vakcíny dostatek pro každého.

A. Poláková 22.12.2020 9:16

Když si vzpomenu na nákupy kola Favorit i automobilu zn. Favorit v minulosti, myslím, že vláda by měla klást důraz na to, že vakcíny zkrátka nebudou pro všechny. Jen ten , kdo se včas přihlásí uspěje. To je to správné PR pro náš národ. Snad to budou brát v potaz i marketingové firmy, které se na tom pochopitelně napakují. Zajímavé, že kupříkladu v Izraeli se lidé naočkují v pohodě. Ovšem pokud bude ČT dávat prostor v hlavních zprávách zděšené Myrce, a její upřímné snaze o promoření veškerého obyvatelstva ještě před vypuknutím očkovací akce, tak to vážně můžeme zabalit.