Diskuse k článku

V paušální dani 5500 korun měsíčně vzroste sociální pojištění

Ministerstvem financí připravovaný projekt paušální platby bez vyplňování daňového přiznání a následných kontrol berního úřadu by měl začít platit od ledna 2021. Drobní živnostníci si budou moci v chystaném paušálním odvodu připlatit ve spoření na důchod. Ovšem aby místo důchodu nakonec nebrali almužnu, si budou muset pohlídat sami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Je jasné, že ministryně Maláčová vytlouká peníze kde se dá i nedá. Těch jen teoretických 2,5 miliardy korun ROČNĚ nepomůže státní kase ani důchodcům. Jak by také mohlo pomoci, když letos vyhodí Maláčová na podporu bezdětnosti v našich rodinách 47 miliard korun, příští rok to bude již 50,7 miliard korun (má úspěch, již tak mizerná porodnost se ještě snížila o 1 800 nenarozených dětí za první pololetí 2019). Těmi penězi Maláčová markýruje, že bezdětní důchodci dostávají důchod z odvodu sociálního pojištění (SP), které si na své osobní konto u České správy sociálního zabezpečení celý život ukládali. Skutečnost je ale zcela jiná. V PRŮBĚŽNĚ financovaném důchodovém systému se z odvodů SP přímo financují důchody rodičů, tj. dnešních důchodců. Na náš důchod můžeme investovat jen jediným způsobem - dobře vychovanými dětmi, které v dospělosti budou financovat ze svého odvodu SP důchody rodičům a díky VADNÉMU účetnictví i důchody bezdětným důchodcům ve výše uvedených a stále narůstajících částká

Na náš důchod můžeme investovat jen jediným způsobem - dobře vychovanými dětmi, které v dospělosti budou financovat ze svého odvodu SP důchody rodičům a díky VADNÉMU účetnictví i důchody bezdětným důchodcům ve výše uvedených a stále narůstajících částkách.