Diskuse k článku

V Česku trestná činnost migrantů nevybočuje z většinové populace

Podle loňského šetření agentury Median si Češi myslí, že se cizinci na páchání trestných činů podílejí 29 procenty. Dle ministerstva vnitra z minulého měsíce to však loni bylo 8,8 procenta. Příčinou trojnásobného rozdílu mezi realitou a představou také je, že se i o okrajových případech cizinecké kriminality píše a mluví v médiích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Trochu tendenční text

Zajímavé by bylo nebrat cizince jako jednu masu, ale rozlišovat podle jejich etnické příslušnosti či občanství.

Ta úvaha ve stylu: "kriminalita cizinců je sice výrazně disproporční, ale i díky tomu, že jsou mezi cizinci mladí muži vlastně nevybočuje" mi přijde dost divoká. Vždyť to právě to je součástí problému.

Stejně jako je podstatná otázka, kolik z toho průměru kriminality páchané českými občany tvoří opravdu kriminalita etnických Čechů a kolik z toho spáchali Romové či cizorodí imigranti s občanstvím (či jejich potomci).

Další věcí je, že autor zcela opomíjí to, že existuje kriminalita, za kterou není postaven nikdo před soud, protože už ji poškození nehlásí (vykradená auta či kapesní krádeže), policie nikoho nevypátrá či se jí kriminalita děje přímo před očima a ze snadno dovoditelných důvodů ni policisté kašlou: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-funguje-prodej-drog-primo-v-centru-prahy-55610 Dost často jde o delikty páchané právě disproporčně některými cizinci.

0/0
18.9.2018 10:28
Foto

Babul

Re: Trochu tendenční text

A co přestupky do 5000,- Kč? A zatlučené případy?

0/0
19.9.2018 11:02