Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 18.9.2017 16:35
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
sekulární stát

Máte pravdu v tom, že při jednání na úřadech, jako je Cizinecká policie nebo Ministerstvo vnitra- agenda pro azylovou a migrační politiku- se za přepážkou mluví česky- a klient má smůlu. Když si přečtete, že za toto volební období se zvýšil počet státních úředníků o 31 tisíc!!, těžko tedy čekat kvalitu, i když si ji platíme. Ty houfy čekajících Vietnamců a Ukrajinců jsou schopni se domluvit anglicky, ale úřednice nikoliv! Je opravdu jedinou její kvalifikací protekce? Na malém českém plácku nejspíš ano.

Co se týče náboženské svobody, s nikým nejsou problémy takové, jako s muslimy. Nikdo nevyhazuje Evropany do povětří, a své náboženství bohužel povýšili na styl života. Toto bylo donedávna např.přísně odděleno v Maroku. O separaci islámu od státní moci se bojuje v Afghánistánu. Pokud jsme sekulární stát, nenechme si cizí náboženské symboly přerůst přes hlavu. Symboly to totiž jen začíná.

Vážený pane Bartoni. K šátkům.

"A čo si pán advokát predstavujete pod takými pojmy 'Je to kontroverzní a složitá právní problematika' rešpektíve 'Náboženské spory'?" Víte, selský rozum mi říká, že pokud vlezu do místnosti, tak mám sundat pokrývku hlavy. Tuplem ve škole. Basta. Co je na tom kontroverzního, právně složitého, problematického a nábožensky sporného?

.

Pokud byste chtěl (omylem, já tedy ani omylem) do laické školy zatahovat náboženství, pak jste už jistě někdy v životě četl (možná i v zapadákově Cambridge): "Článek 16 — (1) Každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru buď sám nebo společně s jinými, soukromě nebo veřejně, bohoslužbou, vyučováním, náboženskými úkony nebo zachováváním obřadu." Chcete říct, že pytel na hlavě při každodenní výuce někdo normální a soudný může považovat za bohoslužbu NEBO za vyučování NEBO za náboženský úkon NEBO za zachovávání obřadu? Nebo je na Vás to souvětí příliš dlouhé (podobně jako na váženou paní ombudswomanku) a jste schopen dočíst jen první část?

O

No a co??

To bude asi jen náhoda, že hipster z Berlína používá pro zvýraznění své výjimečnosti obdobná atributy jako islámský terorista.

nenávistník

Pán nadužívá slovo nenávist. Evidentně nenávistník.