Diskuse k článku

V boji o sněmovnu jde i o peníze za volby, případně mandáty

Peníze od státu se u sněmovních voleb rozdělují do tří skupin – finance jednorázové za hlasy, každoroční na chod a za mandáty. Pohledem stranické kasy se počítá každý volič.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

O co jde?

V boji o sněmovnu jde především o moc nad občany, ale také o peníze za volby. Je to odporná krádež za bílého dne, kdy peníze občanů ve státním rozpočtu jsou nezaslouženě přehrávány politickým stranám a hnutím. Tato a tyto je následně opět používají znovu a znovu k boli o moc nad občany, jimž tyto peníze patří. Jde o hnus tohoto politického systému, který o sobě drze tvrdí, že jde o parlamentní demokracii. Není to žádná demokracie, ale její naprostý opak - diktatura menšin.

0/0
16.10.2017 15:32

Re: O co jde?

Pane, pokud toto by u nás nebylo, pak strany tady by byly, ale šéfovali by jim jako mecenáši oligarchové. Viz země dřívějšího SSSR s Ruskem na čele. Vy nejste pro existenci stran??

0/0
16.10.2017 21:29

Re: O co jde?

Existenci stran jsem nikdy nezpochybnil. Politické strany i v demokracii mají své místo, stejně jako i oststní spolky občanů. Zásadně však nesmí být jakkoliv obdařeny mocí. Zejména mocí nad občany. Třeba i tím, že jsou voleny do zastupitelských orgánů, kde nemají co dělat, protože n e j s o u zástupci občanů. Napadám obecně nedemokratický politický systém, založený na volné soutěži politických stran v jejich boji o moc mezi nimi a následně nad občany. Takto to vidím já. Do zákonodárných sborů mají být obecně kandidáti - fyzické osoby voleni přímo, ve většinovém a dvoukolovém volebním systému jako přímí zástupci občanů, jak má být v zastupitelské (i parlamentní)

demokracii obvyklé.

0/0
17.10.2017 8:17