Diskuse k článku

V bitvě o brexit vítězí Britové

V uplynulých sto letech Britové třikrát přispěli k záchraně evropského společenského řádu a civilizace – dvakrát nad německou agresivitou a ve studené válce. Britské referendum o vystoupení z EU je bez ohledu na výsledek čtvrtým příspěvkem britského zdravého rozumu k zabránění rozvratu Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jib 18.6.2016 20:00

Autorovo nadšení z Britů není na místě

Je evidentní, že bez ohledu na výsledek referenda o Brexitu, je pozitivní už samotná diskuse o podobě dnešní EU, která je zcela o něčem jiném, než ta EU, do které jsme před léty vstupovali.

Nicméně autorovo nadšení z role Britů v historii teda nesdílím. Předně spousta problémů dnešní doby, zejména těch Evropských je dědictvím kolonializmu britského impéria! Ale zdaleka nejen to. Vzestup Hitlera a jeho válečnické choutky byly možné jen díky masivní investiční a technologické podpoře, které se Hitlerovi v meziválečném období dostalo od amerických a také britských(!) finančníků a byznysmenů!!! Proto Britové a USA ve druhé světové válce jen sklízeli jen to, co sami zaseli... k velké škodě jim tato praxe vydržela do dnes... Nebo kdože to nad rámec rezoluce RB OSN v r. 2011 bombardoval Libyi?! A odkud že dnes nelegální migranti plují do itálie???