Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 22.6.2016 17:07
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Možná trochu oslavný článek,

ale pravdivý, je to tak...

Už šest let zažívám slušnost, korektnost, klid a pragmatizmus Britů. Že věci fungují jak mají je tady v UK víc jak pravděpodobné.

Re: Možná trochu oslavný článek,

No mé zkušenosti jsou pravda staršího data, ale za to zcela opačné než to co tady tvrdíte Vy. Podobně přátelé, kteří se před nedávnem raději vrátili do ČR. O katastrofálních standardech v britském zdravotnictví ani nemluvě.

Re: Možná trochu oslavný článek,

asi se polepšili, od té doby co jste v UK nebyl. Ve středu jdu do University Hospital of South Manchester na Endocrinology dept., tak uvidíme, zda mě nezklamou :-)

A co ti "noví" Britové, původem z Bangladéše,

Pakistánu atd. Ti jsou také tak slušní a korektní?

není většího

podrazáka a zloděje než je Velká Británie. Válčila snad se všemi národy světa, kradla na co přišla, a nám už nikdy nevrátí ukradený zlatý poklad, který měla chránit jako oko v hlavě! Prostě parazit!

Britské věrolomnosti ke spojencům!

Tvrdit, že BG zachránila Evropu před Osmanskou říší je podobné tvrzení, že USA a západní spojenci osvobodili Evropu od Hitlera. V obou případech je opomenuta rozhodující síla buď Ruských a po té sovětské armády, Naopak GB se vždy koncem války zachovala jako špína, která neplní spojenecké závazky. Buď pokrytecky nesplnila spolu s Francií ujednání s Ruským carem ke splnění územních požadavků Ruska v oblasti Černého moře a Průlivu Dardanely Bospor, nebo v posledním případě, pokrytecky jednala o využití zajatých německých zajatců německé armády , soustředěných v Belgii, proti vítězné Rudé armádě, přesto , že v té době Stalin podle svého slibu spojencům vyslal 1,5 milionovou armádu na východ, aby porazila Japonce!!!

Re: Britské věrolomnosti ke spojencům!

Škoda, že věrní a čestní Rusové uzavřeli pakt Molotov-Ribbentrop a podporovali německou válečnou mašinérii...

Autorovo nadšení z Britů není na místě

Je evidentní, že bez ohledu na výsledek referenda o Brexitu, je pozitivní už samotná diskuse o podobě dnešní EU, která je zcela o něčem jiném, než ta EU, do které jsme před léty vstupovali.

Nicméně autorovo nadšení z role Britů v historii teda nesdílím. Předně spousta problémů dnešní doby, zejména těch Evropských je dědictvím kolonializmu britského impéria! Ale zdaleka nejen to. Vzestup Hitlera a jeho válečnické choutky byly možné jen díky masivní investiční a technologické podpoře, které se Hitlerovi v meziválečném období dostalo od amerických a také britských(!) finančníků a byznysmenů!!! Proto Britové a USA ve druhé světové válce jen sklízeli jen to, co sami zaseli... k velké škodě jim tato praxe vydržela do dnes... Nebo kdože to nad rámec rezoluce RB OSN v r. 2011 bombardoval Libyi?! A odkud že dnes nelegální migranti plují do itálie???