Diskuse k článku

Užší spolupráce Východu a Západu je v zájmu Maďarska

Osm let vlády Viktora Orbána, práce jako tradiční křesťansko-demokratická hodnota či migrace. Těmto i jiným problémů se věnuje maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó v rozhovoru, který poskytl při své březnové návštěvě Prahy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Na první pohled je pan ministr Péter Szijjártó

obdařen tzv. zdravým selským rozumem (Místo abychom témata prodiskutovávali racionálně a na bázi zdravého rozumu s cílem nalézt konečné řešení). Bohužel na druhý pohled tomu tak není (Neberme druhému možnost využívat ekonomické příležitosti vytvořené vlastním přičiněním), protože uvedený výrok je v příkrém rozporu s daňovou a sociální politikou Maďarska. Příčinou našeho klopýtání do budoucnosti jsou ekonomové a pan ministr je jejich dokonalým představitelem, protože pro něj je viditelná jen práce (Stát odměňuje práci a výkon). Proto jeho tvrzení (To se odráží v našem daňovém systému, hospodářské strategii i v sociálním systému), je pravdivé až příliš, Maďaři vymírají. Maďaři vymírají, protože daňový systém Maďarska nezohledňuje dostatečně náklady na výchovu dětí v rodině a sociální, resp. důchodový systém BERE pracujícím rodičům v důchodovém věku ekonomické příležitosti vytvořené vlastním přičiněním (vklady do dětí jim stát znárodní a přerozdělí ve prospěch bezdětných důchodců). Německ

0/0
22.4.2018 10:20

I. Patta 677

Re: Na první pohled je pan ministr Péter Szijjártó

Německý národohospodář Friedrich List tuto absurditu ekonomického myšlení výstižně vyjádřil slovy: „Kdo chová prasata, je produktivní členem společnosti, a kdo vychovává děti, je členem neproduktivním.“

0/0
22.4.2018 10:21

V. Hybner

Má v hlavě srovnané

V názorech pana ministra nenacházím nic, s čím bych nesouhlasil.

0/0
15.4.2018 8:46

Re: Má v hlavě srovnané

Je to tak. Jenže našim levicově-liberálním fandům multikultury je to k zlosti. Křesťanské hodnoty na nichž dosud stála Evropa jim zapáchají.

0/0
15.4.2018 17:51

I. Patta 677

Re: Má v hlavě srovnané

stejně jako Okamura. Na jedné straně je proti přijímání migrantů. Na druhé straně jako ekonom zná jen dva faktory, finance a pracovní sílu. Díky tomu ekonomy ovládaný daňový a sociální systém vede válku proti porodnosti pracující populace Maďarska.

0/0
22.4.2018 10:41