Diskuse k článku

USA versus Rusko aneb Je svět na prahu nové světové války?

Nebezpečí nespočívá v ruské agresi vůči Ukrajině nebo baltským státům, ale v americké politice zatlačování Ruska. Bude-li vytěsňováno ze svých dominantních teritorií, bude se hrozba jaderné reakce Kremlu zvyšovat. Tragédií Evropy je, že o jejím osudu bude rozhodovat Moskva, nebo Washington.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

B. Rudolf

Re: Rusko nemá spojence.

Před druhou světovou válkou mělo Rusko za spojence Hitlerovské Německo. Ačkoliv měli jinou rétoriku, viděli svět asi hodně podobně. Stalin prý dokonce Hitlera obdivoval (podobně jako obdivoval Ivana Hrozného).

Dnes je přece jen jiná doba. Rusko bude v řadě případů postupovat v součinnosti s Čínou, případně s různými diktátorskými a autoritativními režimy.

Docela by mne zajímalo, zda (a v tom případě kdy) Rusko naváže spojenectví s Al-Kajdou a s Islámským státem (pokud se tak již nestalo). Bez ohledu na rétoriku Ruska považuji tento vývoj nejen za reálný, ale dokonce za pravděpodobný.

0/0
10.5.2015 8:40

B. Rudolf

Re: Nesouhlasím tak úplně s autorem.

Dobrý den pane Křivane.

Kolik občanů SSSR se vystěhovalo na "západ" sice nevím, ale předpokládám, že to nebylo málo. Navíc si myslím, že často to byli lidé vzdělaní. Ale nedomnívám se, že by to bylo v rozporu s mojí předchozí tezí o tom, že Putinovi pomalu "docházejí" agenti z dob studené války.

Možná jsem se nevyjádřil jasně, ale nejvíc agentů mělo KGB v zemích bývalé Varšavské smlouvy. A tam také může uplatňovat svůj vliv. Cílem podle mne není rozpoutání světové války, ale obnovení vlivu Ruska tam, kde to půjde.

0/0
10.5.2015 8:28

Od tebe to sedĂ­:D

0/0
9.5.2015 21:09

Od tebe to sedí:D

0/0
9.5.2015 21:09

J. Poděbradský

Re:

tak ty si rozhodne nepamatujes nic, ty mas miínimalne tu francouzkou nemoc . la hosipa

0/0
9.5.2015 17:09

Typický příklad manipulace s fakty a podsouvánií falešných skutečností.

Autor napřed píše, že nejvíc začalo zbrojit Polsko, a že v Německu vytahujou tanky z NZetů. Pak použije formulaci " Rovněž Kreml ukazuje svaly. " Prostě otočil celou situaci o 180 stupňů. Na vině je prý tlak na Rusko. Nelžete proboha, my nejsme blbci, aby jsme si nepamatovali sled událostí. Ukrajina je suverení stát a žádej ruskej bastard by se neměl do ní montovat. Rozhodně né vojensky.

0/0
9.5.2015 16:49

😄😂😄😂

0/0
9.5.2015 16:32

????????

0/0
9.5.2015 16:32

J. Poděbradský

Re: Rusko a Potěmkinovy vesnice!!

Příčinou zhroucení SSSR byla vnitřní zrada Gorbačova a jeho kliky

0/0
9.5.2015 11:51

J. Poděbradský

Re: Rusko nemá spojence.

:-DDD s Ruskem jde 2/3 světa a 60% HDP

0/0
9.5.2015 11:50
Foto

Tatana

Re: Rusko nemá spojence.

Asi se hluboce mýlíte, na Embargo uvalené USA a EU se těšilo Japonsko , Čína, Indie a jižní Amerika.

Ve Vladivostoku se rozrůstá přístav, Putin tam jezdí každou chvíli.

Pane Václave, víte, že Japonsko napadlo Havaj až potom, co na ně USA uvalily embargo a potopily obchodní lodě?

Což Japonci považovali za vyhlášení války ze strany USA? Dnes, díky ruskému embargu, jejich ekonomika roste.

A co se týče technologií - ty pro Američany vyvíjejí hlavně Číňani, Indové a Evropané, dostanou-li příležitost, vrací se do původní vlasti i s nabytými vědomostmi. Už ani vidina Nobelovy ceny, ke které vede cesta přes USA, je nezadrží.

0/0
9.5.2015 11:18
Foto

Tatana

Autor zaspal dobu

USA za 2. světové těžily z toho, žejejich obyvatelstvo bylo hegemonní / černoši se nebouřili/ a byli schopni kontrolovat nově příchozí, internovat ty, kteří by mohli sympatizovat s Německem  a Japonskem atd.

Dnešní svět je jiný, bojištěm je celá Zeměkoule, nepustíme radikální muslimy do IS, naše chyba, bojiště se přenese k nám - viz Branschweik a jeho masopust. Rozmidlili jsme Libyi, Egypt, Irák, naše chyba, jejich /ožebračené/ obyvatelstvo se nahrne k nám. A ejhle, za chvíli jim dojde, že rodina ve své vlasti měla vyšší společenský statut, v Evropě jsou na dně. Jakpak se jim to bude líbit? Budou nám upřimně přát naše krásne domečky, chatičky, s upravenými zahrádkami, zatím co oni budou přežívat v uprchlických ubytovnách bez znalosti jazyka, bez práce a bez peněz, s dětmi, které nedosáhnou na  vzdělání?

Německo letos čeká 500 000 uprchlíků, jak dlouho jim bude trvat, než zdolají naši hranici?

Jak je naše administrativa připravena na příchod muslimů? Má stát vliv na obsah kázání ? Už za

0/0
9.5.2015 11:06

J. Křivan

Re: Nesouhlasím tak úplně s autorem.

Pane Rudolfe, víte kolik dříve, občanů SSSR se po roce 1989 vystěhovalo do Izraele, USA, EU, Austrálie?

0/0
9.5.2015 10:57

J. Křivan

Evropa zahleděná do sebe

Možná to chtělo zhlédnout přehlídku v Moskvě, ne jen tu část co pochodovala po Rudém náměstí, ale kdo to vlastně seděl na tribuně a které zahraniční jednotky se přehlídky zúčastnily.

0/0
9.5.2015 10:54

J. Václav 261

Rusko nemá spojence.

To je hlavním poznatkem celého článku. Nemá a mít nebude. Zkušenosti druhé poloviny 20. století, kdy rusové hledali spojence způsobem různých okupací a národně osvobozeneckých převratů přesvědčily celý svět, že ruské spojenectví je falešné a přináší jen nesvobodu a bídu. Rusko to dobře ví a proto se snaží celý svět strašit zbraněmi. Jenže kulometů a raket se rusové nenažerou, a v tom je zase síla zbytku světa.

0/0
9.5.2015 10:39

Rusko a Potěmkinovy vesnice!!

Pane Kune, naprostý souhlas. Rusko, a se nazývalo SSSR, nebo Ruská federace byl, je a vždy bude kolos na hliněných nohách, což se v plné nahotě projevilo v osmdesátých letech, kdy prezident Regan trochu přitvrdil ve zbrojení a SSSR se zhrotil jak domeček z karet a následně i celý komunistický tábor. Ne nadarmo je Rusko "rodištěm" tzv. Potěmkinovy vesnice, t. j. nahoře huj, ale pod slupkou fuj. Oni se vždy umí chlubit různými vojenskými přehlídkami, kde mnohdy ukazují makety neexistujících zbraní.

U nás se většinou za ten listopad 89 děkovalo Gorbačovi a jeho tzv. perestrojce, ale tomu komu máme my i ostatní státy komunistického bloku děkovat, že jsme se zbavili vlády komunistů, byl právě Regan, který to zkrátka s bolševiky uměl.

0/0
9.5.2015 10:32

J. Poděbradský

Re: Rusko se z Ukrajiny vytěsnilo samo

ano ano,  Rusove strileli do demonstrantu na Majdanu, a taky upalili pres 100 lidi v Odese, zmasakrovali vracejici se prislusniky Berkutu u Krymu, dokonce povrazdili 106 lidi v Mariupolu a zakazali pouzivat rustinu a oslavuji Banderu jako narodniho hrdinu....... Co tam jeste mas wosle?

0/0
9.5.2015 8:50

J. Poděbradský

слава честь

В такой-то день не выпить просто грех, Но не за тех, кто развалил Державу,  И кто попрал отцов и дедов славу, - Сегодня выпить надо не за тех. И не за тех, кто набивал мошну,

Воруя всё, что под руку попало: Алмазы, нефть, леса, поля – всё мало

 Тем, кто такую промота&

0/0
9.5.2015 8:39

J. Poděbradský

hospodske kecy

tady je zase odporniku na zbrane a geopolitiku!  Vetsina z vas nikdy nedrzela samopal v ruce , ale naprosto presnenvi kdo , co  a jak ma v arzenalu. Pred mnoha lety jsem slouzil u S300 a uspesnost sestrelu vseho byla 99,8% a radarem u Prahy jsme rusili dokonce provoz letiste Orly u Parize..... vubec ale vubec nejde o to kolik a jake jaderne hlavice proniknou nebo neproniknou. Jde o to, ze id.oti uz diskutuji jaka vubec bude valka.  Staci par explozi jadernych hlavic ve stratosfere a okamzite prestane fungovat elektrika. A do 14 dni konci civilizace  a vubec nemusime s nikym bojovat......

0/0
9.5.2015 8:33

B. Rudolf

Re: Nesouhlasím tak úplně s autorem.

Nemyslím si, že cílem je rozpoutání jaderné války. Spíš to na mne dělá dojem, že Putinovi pozvolna vymírají spící špioni v Evropě a Americe zverbovaní ještě za studené války. A snaží se je využít, dokud to jde. V oslabení západu ekonomickou a dluhovou krizí zřejmě viděl příležitost, která se hned tak nenaskytne. Mohu jen doufat, že to je takto.

0/0
9.5.2015 8:14

B. Rudolf

Re: Velmi poučný pohled na roli Ruských tajných služeb

Jistě.

Podstatou mého komentáře ovšem bylo upozornění na vysoce zajímavý pořad na iradiu a na nejspíše neméně zajímavou knihu.

0/0
9.5.2015 5:29

V zásadě...

V zásadě autor Baumel je ubohým pro Ruským písálkem. Totéž, jako zde se dá najít i v jeho dalších článcích.

 Tak jako SSSR byl kolos na hliněných nohách,  zrovna tak Rusko dnes!!

 Putin - Rusko si chce hrát na velikého a NEMÁ NA TO A TAKÉ NIKDY NEMĚLO! 

 Nejdůležitější otázka však je PROČ SE RUSKO NECHCE ZAŘADIT MEZI DEMOKRATICKÉ ZEMĚ a nikdo by mu nehrozil, zrovna tak jako USA nehrozí Česku, Německu a ostatním v Evropě. 

 Hrozba je právě od Rusů!

0/0
9.5.2015 2:07
Foto

Křivohubý Edward

Kde bylo Rusko ?

Položme si otázku, jak na tom bylo Rusko na přelomu listopadu a prosince roku 1941, či na konci září roku 1812, při vpádu Napoleona ! Zatím se vždy z beznadějné situace dostalo a nakonec vyšlo z těchto zkoušek posílené !

0/0
8.5.2015 23:12

Nesouhlasím tak úplně s autorem.

Rozdíl ve zbraňových systémech je obrovský a zařízení nejnovějších generací v přísném utajení. Případný jaderný útok Ruska by byl velmi krátký a pro Rusko zničující. Bohužel i pro nás v Česku. Vše by netrvalo déle než půl dne a Rusko by lehlo popelem, aniž by jedinkrát zasáhlo území USA, to již má jaderný deštník v plném provozu. Laserové dělo přednedávnem předvedené jak zasahuje dělostřelecký náboj je typ z roku 1982 a bylo předvedeno jen s důvodu odstrašení. Evropu by bohužel několik ruských jaderných hlavic asi zasáhlo. Harašení Ruska novými tanky je určeno pro ruské obyvatelstvo. V tom souhlasím s autorem, že jde o putinkinovu vesnici.

0/0
8.5.2015 22:06

J. Křivan

Re: Velmi poučný pohled na roli Ruských tajných služeb

Pane Rudolfe, všechna impéría tak nějak obelhávají svět. Nic nového pod sluncem. Závisí jen na úhlu pohledu a srovnání kdo lže víc, nebo jak to má vliv na nᚠživot.

0/0
8.5.2015 21:34

J. Křivan

Re: Rusko se z Ukrajiny vytěsnilo samo

Kteří Ukrajinci?

0/0
8.5.2015 21:30

B. Rudolf

Velmi poučný pohled na roli Ruských tajných služeb

Pořad: "Politická literatura na našich pultech" na "iradio":

http://hledani.rozhlas.cz/iradio/?query=&reader=&stanice[]=%C4%8CRo+Plus&porad[]=Politick%C3%A1+literatura

ze dne 20. 4. 2015: Edward Lucas: "Klam. Špioni a lži, aneb jak Rusko obelhává svět".

Vřele doporučuji. S pohledem autora se ztotožňuji a přitom mi připadá málo známý. A myslím, že nepřímo vypovídá i o roli našich "geniálních prognostických prezidentů": Klause a Zemana v ovlivnění vývoje našeho státu.

0/0
8.5.2015 21:08
Foto

V33l37a14d63i69m43i19r 40P 7404319953486

Rusko se z Ukrajiny vytěsnilo samo

okupací Krymu a jeho následnou anexí a rozpoutáním občanské války na východní Ukrajině. Tohle Ukrajinci Moskvě hned tak nezapomenou.

0/0
8.5.2015 19:53

Re: kde na to chodi?

blablabla, rusáci jsou nejlepčejší a prostě to tak je páč to bolševik goxlak chce:DDDD

0/0
8.5.2015 16:20
Foto

S44u88p83r23a88b76o45l66a14k 53Z 24B63o86l35e30s67t52i 7545857985493

kde na to chodi?

http://www.globalfirepower.com/countries-comparison.asp

tady t osrovnejte a ty blaboly o zastaralosti si nechte stranou

kazda z uvedenych zemi ma prizpusobenou armadu jejich ucelu

pro USA jezdi po celym svete a strilej kde muzou

Rusove max sousedni konfliky vtom se lisi I technicka rict,ze rusove sou zaostaly je opravdu ...

jen, protoze analne neventilujou technologicke pokroky tak jako americane neznamena ze je nemaji

0/0
8.5.2015 13:37