Diskuse k článku

Uprchlická otázka? Vztahy Prahy a Berlína v krizi nejsou. Zatím.

Kvóty na rozdělování uprchlíků dál štěpí EU. Jsou česko-německé vztahy natolik „robustní“, jak tvrdí premiér Bohuslav Sobotka, že je ani spor o kvóty zásadně nepoznamená?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Křivan

Re: přístup záp.Německa k imigraci

Souhlas, vím co to je německý Ordnung.

0/0
23.10.2015 9:13

J. Křivan

Re: Důvěra?

Nejspíš nejsou zahrnuti Romové, těch bylo podle romských organizací v Čechách po 2WW jen několik stovek. Nekvalifikovaný odhad současnosti je několik set tisíc a hned se jedná o více než evropský průměr.

0/0
23.10.2015 9:11

J. Křivan

Země neomezených možností.

Jen na okraj. USA jsou v podstatě země přistěhovalců. Jak se vypořádali s původním obyvatelstvem je všeobecně známo. Mají to v genech. K novým přistěhovalcům přistupují selektivně. Jinak když jde o vědce třeba i Ruska, jinak když jde o chuďasa z Latinské Ameriky.

0/0
23.10.2015 9:06
Foto

Ludekr2

Re: Důvěra?

... stále nezabrzdila proud tisíců migrantů na řecké ostrovy? Místo toho chce uvalit povinné přerozdělovací kvóty. To, že tyto okolnosti se na úrovni EU v jejím ideologickém multikulturním zaujetí nevidí, pouze zvyšuje nedůvěru a obavy.

0/0
23.10.2015 4:22
Foto

Ludekr2

Re: Důvěra?

... jejich vysvětlování by nemělo valný úspěch. Navíc oni sami, právě tak jako veřejnost nemají důvěru v politiku EU, zejména v záležitosti uprchlíků a migrace.

Jde o uprchlíky nebo ekonomické migranty? V jakém poměru a z jakých zemí? Poměr mužů a žen a dětí a počet následně přicházejících příbuzných? Veřejnost má povědomí o potížích s druhou a dalšími generacemi muslimských imigrantů, jejich často malou schopností či ochotou získat vzdělaní a sklonem k fundamentalistickému chápání islámu jako násilnou politickou ideologii. A ta je nepřátelská vůči evropským zásadám tolerantního občanskeho soužití. Násilí ve Francii a 'no-go' zóny v Nizozemí a Britanii jsou běžně známy a v Česku není ochota riziko přijmout. Slova pana velvyslance von Loringhovena že „(i)ntegrace přirozeně v Německu není perfektní" budou brána jako eufemismus vyššího diplomatického stupně. Proč jinak zákonů a pravidel dbalá EU není schopna se vyrovnat s ilegální migrací a pašeráckými gangy a stále nezabrzdila proud tisí

0/0
23.10.2015 4:16
Foto

Ludekr2

Důvěra?

Děkuji za tento unžitečný informativní článek na důležité téma. Obávám se však, že se stále pohybuje v jakési politicky korektní mlze, než aby pojmenoval skutečné problémy.

Podle think tanku Evropské hodnoty "na území České republiky legálně pobývá více než 400 000 (432 tis. podle ČSÚ) cizinců, přibližně dvě třetiny z nich pochází ze zemí mimo Evropskou unii" <evropske-hodnoty.blog.ihned.cz/c1-59518950-fakta-cesko-a-imigranti>. To jest zhruba 4% obyvatel, tedy méně než průměr 6.6% v EU, ale nikoliv zanedbatelný počet na to, aby nás EU obviňovala z uzavřenosti a neochotě přijmout cizince. Je tedy skutečně nejvyšší čas na Drulákovu 'aktivnější veřejnou diplomacii', o níž se autorka paní Lizcová zmiňuje. Problémy jsou tedy jinde a nikoliv v tom, že by politici měli české veřejnosti "lépe vysvětlovat" a veřejnost "aktivně vést".

Problémem je DŮVĚRA. Politici si jsou vědomi, že mají malou důvěru veřejnosti (byť současná vládní koalice je na tom lépe, než řada předchozích) a že jejich vysvětlování b

0/0
23.10.2015 4:05
Foto

Pro ilustraci, že to multikulti bolšáni myslí opravdu vážně

a že jejich

cílem je opravdu změna kultury a životního stylu  Evropy -  citace

Piňose z jeho rozhovoru pro Respekt. Piňosovi patří uznání, že tento úmysl přímo deklaruje, a nemlží.  

"Lepší je vyjít změnám vstříc,

jejichž jsme součástí. Čím víc se

budeme křečovitě držet našich hodnot a našeho životního stylu, tím to

bude horší. Čím víc budeme agresivnější vůči uprchlíkům, tím zvyšujeme

pravděpodobnost, že oni budou agresivnější vůči nám."

http://www.respekt.cz/spolecnost/jan-pinos-je-to-zacatek-neceho-co-zasadne-promeni-evropu

0/0
22.10.2015 20:51

S. Hayek

přístup záp.Německa k imigraci

Nevěřím tomu, že je tolik západních Němců pro přijímání imigrantů. Německo byla vždycky země, která má ráda svůj Ordnung a když se obyvatelé chovají předvídatelným způsobem a podle zákona. Nekontrolovaný příchod imigrantů je musí děsit, ale je to politicky nekorektní a bojí se o tom mluvit. Je to smutné, když se chovají jako my za starého režimu, kdy bylo jasné, co se může veřejně říkat a co je nebezpečné.

0/0
22.10.2015 13:00

Nebezpečné řeči

Nevím z čeho vychází německé tvrzení, že teď mají navrch zájmy evropské nad národními. Demagogické, vyhýbavé, nebezpečné kecy, strkání hlavy do písku, bezdůvodný optimismus. Povýšenecké chování vševědů zdegenerovaných blahobytem, kteří musí napravit hlavu primitivům, kteří si ještě nedokázali odstranit pud sebezáchovy.

0/0
22.10.2015 7:28
Foto

Goeg 8870427389429

Nesouhlasim

"Je nezbytné smířit se s tím, že k nám lidé zvenčí prostě přijdou – a prvořadým úkolem státu je zajistit pro ně důstojné přijetí." Nechapu, proc by to melo byt prvoradym ukolem statu a nevim, proc by se s prilivem pristehovalcu z kulturne vzdalenych az kulturne nepratelskych zemi meli obyvatele Ceska nezbytne smirovat. V tolik oslavovanych USA stat pristehovalcum nezajistuje zadne bydleni a nedava jim zadne prispevky a take to jde. Nevim, proc by nas stat mel priliv pristehovalcu jakkoliv financne podporovat na ukor sveho vlastniho obyvatelstva, ktere plati dane a pro ktere jsou sluzby statu casto omezovane s oduvodnenim, ze stat na to nema dostatek prostredku. Kdyz stat nebude pristehovalce financne podporovat, tak ekonomicke pristehovalce odradi a zustanou pouze opravdovi uprchlici, kterym jde o bezpecnost a ne ekonomicke vyhody ze strany statu. A tech moc nebude.

0/0
21.10.2015 19:29