Diskuse k článku

Ukřižování jako dobrovolné a svobodné jednání

Kříž, popravčí nástroj pohanských Římanů, se Ježíšovou smrtí stává v křesťanském podání symbolem vítězství nad lidskou zlobou a smrtí. Kristova oběť na kříži je svědectvím o nezměrné Boží lásce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Je smutné, že dříve uznávané křesťanské atributy chován, jako jsou například láska k bližnímu, obětování, ani pro vlastní rodinu - pro vlastní děti, natož pro cizí, nejsou dnes všeobecně společensky uznávané lidské hodnoty. (I když, možná díky výchově v minulosti, na štěstí u některých občanů přetrvávají). Trendy jsou ale bohužel jiné...

Kam pak vede bezbřehý liberalismus, zdůrazňováním práva a svobody jednotlivce ("nevaž se - odvaž se") a absence morálky, pak všichni vidíme. K nechuti vzít na sebe zodpovědnost za své jednání a konání, k nechuti zakládat rodiny, (k módě singles), k rozvodům, k rozpadu rodin a k následnému přenášení zodpovědnosti za výchovu a zabezpečení rodin na stát. A politici v tom jdou občanům bohužel špatným příkladem. Pak se diví... ( Pozn.: Dnes se u nás prý rodí až 60% dětí v mimomanželských vztazích ).

0/0
3.4.2016 8:10