Diskuse k článku

Ukrajinská krize: Spíše mocenský střet než nová studená válka

Německá snaha o snížení napětí a návrat k normálním vztahům s Ruskem ukazují, že se Německo vrací jako samostatný a v rámci Evropy dominantní subjekt. Toto jeho úsilí bude ovlivňovat EU i vztahy USA, Ruska a Evropy. Navzdory tomu o vývoji ukrajinské krize rozhodne dynamika vztahů USA a Ruska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Zdravím Vás pane Skřivánku,

Co to bylo za Jílkovou s Vondrou to jsem asi neviděl. Já viděl Vondru v Událostech a komentářích , tam se rozčílil a vyprskl ze sebe že, USA se nejvíce bojí spojení Německa s Ruskem. Pokud se ale dnes lidem vyhodnocuje návštěva stránek webu tak to jsme tedy v daleko dokonalejší totalitě než v 70 a 80. letech. Tenkrát byli pouze PSVB, domovní důvěrníci, a spolupracovníci, což se s webem nedá srovnávat.

0/0
19.5.2015 16:31
Foto

Tatana

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

Pane Urbanče, nemluvím o bubákovi.

Dnes nás v Čechách žije 10 000 000.

Po válce bylo odsunuto cca 3 000 000 bývalých československých občanů německé národnosti, z toho cca 7 000 židovského vyznání , převážně z pohraničí.

Pohraničí se vylidnilo, stát řešil problém nového dosídlení.

Kde bral dosídlence?

1/ Starší příslušníci inteligence politicky "nevhodní".

2/ Chudí obyvatelé vnitrozemí, kteří "si polepšili", někteří přidělené majetky vyplundrovali a vrátili se do vnitrozemí, jiní je sice zničili, ale potom se přizpůsobili poměrům a 2-3 generace je "normální".

3/ Uprchlíci z Podkarpatské Rusi, Češi z Rumunska, Volyňští Češi, potom Řekové.

4/ Slováci , v jejich řadách Cikáni , kteří přišli do průmyalových měst, Ostrava, Most atd. problém dodnes.

0/0
18.5.2015 10:35
Foto

K20a46r77e52l 28P84l63í75h18a36l 2799605788741

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

Nerozumím souvislosti s cíleným vylidněním Ukrajiny. Srovnáním se Sudety a vyhnáním Ukrajinců ve Vašem původním příspěvku to působí dojmem, jako že domácími by snad mohli být Rusové a Ukrajinci těmi Suděťáky.... Otázka Sudet je stále dosti silná. Zrovna včera jsem přemýšlel, že nás to jejich vyhnání okradlo o jistou kulturní rozmanitost a učení se vycházet s jinými. My jsem se stali neuvěřitelně národnostně homogenní stát. Tohle mi přichází na mysl, když si vzpomenu na naše Cikány a Vietnamce. Taky mají dvě ruce a nohy, jednu hlavu a nežerou děti... Naštěstí se to už trochu změnilo. Jen je paradox, že původní menšina zůstala vyhnána za humny a ti noví přišly doslova z druhého konce světa. no nic, v době stěhování národů a válečných tažení to bylo normálně, to jsme si jen my odvykli.

0/0
19.5.2015 0:00
Foto

Tatana

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

Pane Urbanče, souvislost je zcela jasná.

Území Ukrainy bude obyvatelstvaprosto, zatím co "hned vedle" je spousta různých "bezdomovců", uprchlíků z Afganistánu, Sýrie, Iráku, Palestiny, Afriky.

Položte si Nerudovskou otázku, kam s nimi. Chceme je všechny v EU? Na velikém ne se asi shodneme.

Do Středozemního ani Černého moře je nenaházíme. Takže kam s nimi?

A tak se mezi námi , EU a Ruskem, vytvoří klín osídlený touto směsicí národů a různých proudů islámu.

Líbí?

0/0
19.5.2015 10:00
Foto

K66a72r22e28l 26P13l21í85h46a36l 2749915478151

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

No já nevím. Pokud je cílem EU přibrat UA, pak sotva bude mít zájem o vytváření třeskuté národní směsice na domácím dvorku. A pokud má zůstat UA mimo, pochybuji, že se tam uprchlíci sami pohrnou z EU a že Kyjev s Moskvou budou na ně čekat s otevřenou náručí. Je dobře, že ten problém s uprchlíky vznikl. Zatím je jich málo a chtělo by to ještě tak milion dva tři, aby začaly být problémy. Pak konečně vznikne tlak na společnost přehodnotit svou africkou a blízkovýchodní strategii. Když to nejde s námi po dobrém, půjde to po zlém. Já v tom přívalu uprchlíků vidím velkou naději a náš trest, i když chápu, že osobní život těch lidí je krutý, ale ten zřejmě mají i doma.

0/0
19.5.2015 12:17

J. Křivan

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

Článek bulharského politologa Ivana Krasteva jsem přečetl. Je tam řada neotřelých postřehů, včetně nástupnictví po Putinovi. Výběr statistických údajů a používaný lexikon trochu zpochybňují jeho objektivitu, přesto dík.

Pan Cerman nám vyčítá oprávněně že píšeme v náznacích jako za totality, tak se v tomhle případě polepším. Na středním východě existuje jeden stát Izrael, který je bezprostředně ohrožen dlouhodobým islámským tlakem. Pro něj jsou zadní vrátka na Ukrajinu jako stvořená. Možná i proto, že právě z těchto míst pochází Chazarové významná část jeho populace.

Nahnat migranty na Ukrajinu lze také, například vytvořením povinných cizineckých legii. Při použití triku chytré horákyně to bude dvě mouchy jednou ranou.

0/0
19.5.2015 14:27

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

ty cizinecké legie to je zajímavé? Měli bychom zapátrat v historii dávnověku a středověku. Tenkrát ty přesuny obyvatelstva byli běžné.

0/0
19.5.2015 23:37
Foto

K94a90r43e42l 46P22l22í52h68a86l 2269235648781

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

EU nemá zájem platit žoldy na boj s Ruskem. A jestli to budou dělat Američané, tak s tím nenaděláme nic. Nakonec si myslím, že oni by raději, než někomu platit, dali přednost variantě s Ukrajinou jako spojencem. Vyšlo by to levněji. Ano, UA může být zajímavá pro Židy, ale jich není v Izraeli sto miliónů, aby museli předtím Ukrajinu vyprázdnit. A taky se nezdá, že by se chystali svého státu vzdát. Tohle jsou dost velké fantazie.

0/0
20.5.2015 1:20
Foto

Tatana

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

Pane Urbanče, za 70 let od konce 2. světové se vztahy mezi Evropany a Muslimy stále jen zhoršují.

Izrael těží ze "špatného svědomí" , protože jak je všeobecně známo, Německo se nedokázalo vyrovnat s přílivem Židů po 1. světové válce, v té době Polsko zrušilo občanství svých Židů dlouhodobě pobývajících v zahraničí, zatím co židovské lobby v jiných státech / s výjimkou Československa/ tlačily na své vlády, aby Židy nepřijímaly / např v USA se báli přílivu chudých Židů/.

Nová generace ve státech se "špatným svědomím" nevidí důvod podporovat Izrael, jenže vládám např. ve Francii se animozita mezi muslimy a židy úplně vymkla z rukou.

Současná válka USA a Evropy proti muslimům dlouho trvat nemůže, a potom se naše civilizace buď octne na smetišti dějin, nebo dojde k dohodě a společné vládě na území Palestiny, v rámci tohoto řešení je "nová domovina" pro Židy nevyhnutelná, ne každý má totiž nějakou českou babičku + nárok na naše občanství / i když jich je stále dost/.

0/0
20.5.2015 11:22
Foto

K98a72r53e96l 88P88l35í95h21a17l 2669405458341

Re: Odpověď na otázku, proč chce Západ

Evropané se stali poměrně pacifisty a to je dobře. Na druhou stranu právě proto si chceme pojistit svou bezpečnost silou USA a tak se k nim chováme často příliš devótně. Myslím, že variant vývoje je tolik, že tvrzení o našem konci na smetišti v blízké budoucnosti je jen jednou z mnoha a tomu bude odpovídat i pravděpodobnost, že se tak stane. S muslimy je to složité. Ty konflikty se vlečou, přibývají a s každým dalším rokem roste v muslimské populaci podíl těch, kteří jsou odkojeni krví. A takováto postižená populace bude stěží sama fungovat, budovat silný stát či vyvíjet zbraně schopné nás ohrozit. Když koukám, jak se to spustilo v Jemenu, tak to spíš vypadá, že muslimové chtějí sami nad sebou dokonat dílo zkázy. Ostatně, pro Evropany v minulosti zcela běžná věc. Po vleklých válkách se ztrácely desítky procent populace. No a vidíte, vysílená společnost se vždy odrazila od dna a my jsme tady. Čas od času se ty státy přeuspořádaly, změnila se státní příslušnost, ale lidé pořád stejní. Ř

0/0
20.5.2015 19:08