Diskuse k článku

Ukrajinská krize: Slovo má ničivější účinek než jaderná hlavice

Informační válka o Ukrajinu zamlžuje realitu. Veřejné mínění často dostává jen zjednodušující propagandu. Prvním krokem k likvidaci druhého je očernit ho, a tím zbavit lidské podstaty, protože s takovými bytostmi lze dělat cokoliv. Píše Gábor Stier.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mediální korupce

Výborný článek, podněcuje k zamyšlení nad důležitou úlohou mediálních činovníků a tím pádem i nad jejich duševním zdravím, respektive morálním stavem.

Je zřejmé, že v každém činovníkovi se potkává jeho vlastní, niterný názor (stanovisko) s tím, které vyfabrikuje a je očekávané (požadované) jeho chlebodárcem. Je zajímavé, že naše společnost, její “spravedlivá většina”, je stále rozezlena a rozhořčena nad přítomností korupce v ekonomické sféře.

Ovšem zcela pomíjí fakt, že korupce je bytostně přítomná a aktivní ve sdělovacích prostředcích, kde zůstává v podstatě nepovšimnuta. Dokonce dostává punc pravdy i když výrazně zhoršuje morální stav společnosti. Události na Ukrajině jsou živým příkladem této skutečnosti.

0/0
17.5.2014 13:06
Foto

Martinn

Re: Mediální korupce

Souhlasím. Stier je jedním z nemnoha autorů, které stojí číst.

Korupce je z podstaty protistátní činnost. Faraon ji trestal smrtí a zabavením veškerého majetku. V praxi se nikoho na nic neptal a zabavil podobně jako praktikování dnešní exekuce v tomto neprávním (př: daň z nabytí platí prodejce) a nedemokratickém státě...

0/0
19.5.2014 12:42