Diskuse k článku

Ukrajinská krize: Provádí Angela Merkelová politiku appeasementu?

Německá kancléřka i v projevu na 51. bezpečnostní konferenci v Mnichově zdůraznila, že je proti dodávkám vojenského materiálu ukrajinské armádě. Evropa by si ale měla začít dělat starosti. Zatímco se totiž od ledna v Rusku zvýšily ceny chleba, mléka, cukru a masa, vládní nařízení zlevnilo vodku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Dovolím si odkaz

A přímo Bloomberg zde http://www.bloombergview.com/articles/2015-02-06/one-year-later-crimeans-prefer-russia

0/0
9.2.2015 16:08

Re: Dovolím si odkaz

Kolika Tatarů se zeptali??? Jo aha, ty už někam vyhnali.... A kolika Ukrajinců se zeptali??? Aha, ty už taky někam vyhnali... Takže zbylí jen rusáci, a ti chtějí matičku Rus, jinak je KGB zavře, až zčernají! Jó, to se to pak zkoumá!!!

0/0
9.2.2015 19:11
Foto

V.Hricák

Kolika jste zeptal sudeťáků,

jak se jim líbí Benešovo dekrety? Když už toužíte po revizi historie.

0/0
9.2.2015 19:23

Re: Kolika jste zeptal sudeťáků,

Mluvím o nynějším dotazníku, mongole!

0/0
9.2.2015 19:45
Foto

V.Hricák

Ale s historickými souvislostmi

Když už se odvoláváš na Stalinovu tatarskou čistku. Pokud by Tataři nekolaborovali s nacisty, asi by je Stalin nechal na Krymu. A pak by jsi se jich mohl zeptat, jestli chtějí žít pod Moskvou, nebo Kyjevem. Stejně, jako by jsi se mohl zeptat sudeťáků, jestli chtějí poslouchat Prahu, nebo Berlín, pokud by si to ovšem krapet nepos...ali a nezačali hajlovat.

0/0
9.2.2015 19:50

J. Křivan

Aby i pan Vydra měl představu

Na Krymu žije 1,5 milionu Rusů, 300 tisíc rusky mluvících Ukrajinců, 200 tisíc krymských Tatarů (nikdy, ani za Krymského chanátu jich tam víc nebylo).

PS. Teď je těch Tatarů o pár stovek méně, ti bojují v řadách Islámského státu.

0/0
9.2.2015 20:17

Poptejte se na GfK - tam mají zdroje.

Ostatně tu pitomost o vyhnaných Ukrajincích a Tatarech máte odkud? Tataři se na Krym dale stěhují - loni jich bylo přes 3000. Zřejmě ti, kteří chtěli na Krym - ale nechtěli na Ukrajinu. Nebo nechtěli z RF. Zije jich tam víc, než kolik jich Stalin nechal deportovat - což byla opravdu swiňárna, neb deportovali i vojáky Rudé armády, kteří za SSSR statečně bojovali, nejen zrádce.

Mohl byste někdy prezentovat I něco jiného než vlastní předsudky "podepřené" nadávkami? Možná vám to ještě nikdo neřekl - ale nadávka není argument. Překvapení? No - zvykněte si...

0/0
10.2.2015 10:00

Jak se ukazuje, Ukrajina není životaschopný stát,

za nějž by jeho obyvatelé šli bojovat. Koneckonců - současná Ukrajina je stalinský slepenec oblastí, jež nikdy neměly mnoho společného a v době připojení tím méně.

Novorossija - tedy území připojené k Rusku za povstání Bogdana Chmelnického v 50. letech 17. stol. a posléze rozšířené a zkulturněné za Kateřiny II. knížetem tauridským - Potěmkinem, je jeden celek. Je to zhruba předválečná UkrSSR - první neefemerní ukrajinský stát, který vytvořili bolševici a zavedli tam ukrajinštinu jako spisovný a úřední jazyk.

Galičina, po dlouhou dobu patřící Polsku a mezi válkami Polskem okupovaná, je druhý celek, který nemá s Novorossií společnou historii, náboženství, kulturu a ani jazyk. Je pozoruhodné, že mezi válkami se ukrajinština udržela jen v UkrSSR, zatímco Galičinu - kde je dnes centrum ukrajinských nacionalistů - se podařilo tak polonizovat, že snaha NKVD ve 39. roce získat si podporu vydáváním tiskovin v ukrajinštině vyšla nazmar - kdo uměl číst, nerozuměl ukrajinsky. A negramotní cholopi si zas

0/0
9.2.2015 16:01

Re: Jak se ukazuje, Ukrajina není životaschopný stát,

za nějž by jeho obyvatelé šli bojovat. Koneckonců - současná Ukrajina je stalinský slepenec oblastí, jež nikdy neměly A negramotní cholopi si zase neuměli ty tiskoviny přečíst.

Zakratpatsko, mezi válkami československé, je plné Rusínů (ne Rusů - ale taky ne Ukrajinců) a Maďarů, a severní Bukovina zase tíhne k Rumunsku.

Galičané odmítají narukovat do války na východě - a radši prchají... do nenáviděného Ruska. Rusíni mají Kyjeva po krk, Maďaři děkovali prostřednictvím svých maďarských bratrů Zacharčenkovi, že propouští všechny zajaté Maďary s tím, ať jdou domů, že to není jejich válka. A obyvatelé Bukoviny zase prchají buď do Moldovy nebo do Podněstří, kde jim nehrozí deportace na ukrajinský vojenkomat.

Je zvláštní, jak ta demokacii plnou hubou vzývající EU drží zuby-nehty tento slepenec, pozůstatek po Stalinovi a jak ji rozhořčuje, že omyl Nikity Sergejeviče byl napraven....

0/0
9.2.2015 16:02

Re: Jak se ukazuje, Ukrajina není životaschopný stát,

Nováku, hlavo moudrá!

Tak podle tebe také Hitler měl pravdu - Českosovensko bylo slepené  ze 7 mil. Čechů, 3 mil. Němců, 3 mil. Slováků, 1 mil. Madarů a z nějakých Poláků a Rusínců!

 Kdybys tenkrát žil, tak budeš také s Adolfem bourat ČSR!

0/0
9.2.2015 16:20
Foto

V.Hricák

Když vás tak čtu,

asi máte pravdu. Národ, který po sobě nechá tři staletí šlapat, asi nemá nárok na suverenitu. Znám , co do počtu obyvatel srovnatelné, a ty se nikdy na tak dlouho otroky nestaly. Paradoxně se na tom podepsali naši největší velikáni historie. Karel IV. ,když započal germanizaci českého pohraničí a Masaryk, když nás amputoval od Rakouska.

0/0
9.2.2015 18:31

Germanizaci pohraničí zahájil Přemysl II. Otakar

a Vaclav II. a nástupci v tom pokračovali. Ovšem kolonisté, kteří přicházeli ať už zakládat nová města. vesnice nebo dolovat, se stávali poddanými českého krále - tedy (anachronicky) "občany" českého státu. A těmi zůstali po celou historii - i habsburští vládci byli králi českými a markrabími moravskými. A v r. 1918 se čeští Němci stali z poddaných českého krále občany (teď už doopravdy) ČSR.

Jenže oni chtěli být radši nadprávnými nadpoddanými, než rovnoprávnými občany...

0/0
10.2.2015 10:05

Re: Jak se ukazuje, Ukrajina není životaschopný stát,

Jak ukázal pozdější vývoj - tak Česko -Slovensko byl opravdu  neživotascpný slepenec.

České země  jsou naopak  jasně  definované 1000 let.

Takže  Hitler měl pravdu jen  na půl.

0/0
9.2.2015 18:44
Foto

V.Hricák

To je na úhlu pohledu

Pokud by po válce nedošlo k odsunu sudetských němců, kdo ví, jaké by jsme v této chvíli řešili problémy. A kdo ví, zda by jsme ještě vůbec něco řešili. Merkelová by udělila Rusům požehnání nejenom na Krym, ale i na polovinu Ukrajiny. Pak by si hned řekla o Čechy, Slezsko by předhodila Polákům spolu se zbytkem Ukrajiny a všichni by byli spokojení. Teda krom strýčka Sama. Ale ten nebude spokojený asi nikdy.

0/0
9.2.2015 19:01

J. Křivan

znáte to, kdyby byly ryby v ... nemusely by být rybníky

Jo a Poláci by vrátili tradiční Německá území.

0/0
9.2.2015 20:27
Foto

V.Hricák

Re: znáte to, kdyby byly ryby v ... nemusely by být rybníky

To se rozumí, vždyť by dostali návdavkem půl Ukrajiny.

Ale teď trochu vážně. Každému, kdo se začne rýpat v minulosti s úmyslem posunovat nějaké hranice dát okamžitě pár facek. Němcům se nelíbí Benešovo dekrety, nám zase válka, kterou rozpoutali, oni nás obviňují z netolerance k menšinám, my z propagace fašismu. Nám se nelíbí Bílá hora, jim zase husitská revoluce. A skončíme u primátů, nebo půjdeme ještě dál?

0/0
10.2.2015 5:24

Re: Jak se ukazuje, Ukrajina není životaschopný stát,

A jak do toho zapadá Prusko??????????

0/0
9.2.2015 16:22

Re: Jak se ukazuje, Ukrajina není životaschopný stát,

Prusko - tedy část bývalého východního Pruska - do toho zapadá asi tak jako francouzské Alsasko-Lotrinsko.

Tedy Německo prohrálo válku a bylo potrestáno odejmutím části území.

Mimochodem území, které kdysi uzmuli Němečtí rytíři původním Prusům.

0/0
9.2.2015 16:40

Re: Jak se ukazuje, Ukrajina není životaschopný stát,

A ještě jednou mimochodem - viděl jste mapu meziválečného Ostpreusen a Freistaat Danzig?

tady je: https://en.wikipedia.org/wiki/East_Prussia#mediaviewer/File:East_Prussia_1923-1939.png

Kdopak nejvíc získal z Pruska a Danzigu?

0/0
9.2.2015 18:01
Foto

Jiri Janecek

Moc nechapu, ...

...proc grafik nebo editor nebo kdo to dela, vypichnul ten McCainuv nesmysl velkym pismem jako upoutavku...

Porosenkovi bych vzkazal, ze je-li Ukrajina suverenni stat, tak at se brani... Pokud se neubrani, jeji problem... Asi to v tom pripade nebyl zivotaschopny stat...

0/0
9.2.2015 15:35
Foto

V.Hricák

Kvůli hajlujícím ukrajincům vést válku?

Jenom šílenec, nebo zrůda, která má vedlejší úmysly. Bez ohledu na to, jaké má úmysly Putin, dokud Kyjev nepozavírá skutečné viníky masakru na Majdanu a v Odděse a nerozpráší Pravý sektor, neposlal bych jim už ani dolar. Raději ať Putin zabere Ukrajinu celou a udělá tam pořádek, než aby se hnědá nákaza dál rozlezla po Evropě. Rozdíl mezi německými nacisty a fašisty z Ukrajiny je jenom v tom, že první hajlovali Heil Hitler a druzí Herojam slava. Obě party chtějí etnickou čistotu i za cenu vyvraždění etnicky nečistých.I praktiky zastrašování a likvidace politické opozice užívají obě party stejné.

0/0
9.2.2015 15:30

Malá válka hned nebo velká za pár

Evropa má na výběr buď okamžitou válku na východní Ukrajině, nebo brzkou celoevropskou válku s Ruskem. Bohužel, díky evropským přizdisráčům a proruským agentům (nejen Zeman, Klaus) to vypadá na to druhé.

0/0
9.2.2015 15:09

Re: Malá válka hned nebo velká za pár

Hloupost.  Ukrajina  se rozpadne  jako Jugoslávie  a bude klid.

Ostaně  i nám prospěl rozpad  Česko - Slovenska.

My Čechsolváci měli tehdy  štěstí že nám nevládnul válečník Porošenko.

0/0
9.2.2015 18:47

J. Václav 261

Co to plácáš,

copak připojení východní Ukrajiny k Rusku by byl nějaký rozpad ? A ještě to přirovnání k rozdělení Československa, no to se ti povedlo. Asi máš ještě schované práporky SSSR co jsi dával za okno na 1. máje.

0/0
9.2.2015 19:00

J. Křivan

přání otcem myšlenky???

Tady někdo něco připojuje?

0/0
9.2.2015 20:29

J. Václav 261

Je přece na bíledni,

že po rozdělení Ukrajiny dojde v proruských částech k referendu za připojení k Rusku, pro které bude hlasovat 99,9 % obyvatel.

0/0
9.2.2015 21:43

J. Křivan

Re: Je přece na bíledni,

Jo kdyby to bylo tak nabíledni, tak už se dávno připojili. Referendum tam už bylo.

Pro ty co si nic nepamatují. Před referendem Putin požádal místní samosprávu aby referendum odložila. Asi věděl proč.

0/0
10.2.2015 0:12

Je skvělé, že máte křišťálovou kouli - a navíc TAK přesnou.

Nemohl byste ji poskytnout Merkollandovi? Hodila by se...

Jen pro upřesnění - ani Chussar Iryston (Jižní Osetie) nebyla připojena k Rusku, ač tam proběhla nejméně dvě referenda ještě před válkou a uznáním samostatosti v srpnu 2008 - a všechna jasně vyzněla pro spojení s Alanií - tedy Severní Osetií. BTW - Osetie rozdělil na severní a jžní (a jižní podřídil Gruzii) až jistý Džugašvili. Znáte?

Zrovna tak nebyla připojena Abcházie - ta ovšem o připojení ani nežádala, žádala o nějakou formu přidružení jako samostatný stát.

0/0
10.2.2015 10:12

1938

že by druhý mnichov 1938? náhoda? o nás bez nás z hlediska ukrajiny? a ustupování agresorovi a smiřování se na programu též? to jsme se nepoučili a nebo se zase spojilo německo s ruskem? a nezapomenout na to, že soudružka Merklová je z východu a mohla by být, jako bývalá členka SED, potenciální spolupracovnice kgb. možná se mýlím, ale není to vyloučené.

frr

0/0
9.2.2015 15:04